Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

„Nad Niemnem” wybrzmiało w Gminie Goleszów

W niezwykle malowniczej scenerii i w promieniach słonecznych, na terenie rekreacyjnym za Gminnym Ośrodkiem w Goleszowie, odczytane zostały fragmenty najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Jest to utwór nawiązujący swą tematyką do powstania styczniowego, zawierający piękne opisy przyrody oraz wyrazistych postaci bohaterów, a także odwołania do ważnego wydarzenia w historii Polski.

Po przywitaniu wszystkich zebranych przez panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goleszowie oraz przybliżeniu sylwetki autorki pozycji wybranej do tegorocznego Narodowego Czytania, nastąpiły kolejne punkty wydarzenia. Na małej scenie gminnego amfiteatru zaprezentowały się dzieci z goleszowskiego przedszkola z pięknym artystycznym programem. Następnie odczytane zostały wybrane fragmenty powieści przybliżające wątki historyczne, opisujące piękno litewskiej wsi a także narodzin miłości pomiędzy głównymi bohaterami.

W trakcie narodowego czytania zaprezentowali się:

- Pani Grażyna Prochowicz z Publicznego Przedszkole w Goleszowie wraz z grupą Żabek (występ pieśń patriotyczna: Jestem Polką i Polakiem).

- Pan dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cisownicy - Przemysława Misiarz wraz z uczniami (Nadniemeńska okolica)

- Pani Iwona Bistuła z Publicznego Przedszkole w Goleszowie (Arystokratyczne rozmowy o zagranicznych podróżach)

- Pani wice dyrektor Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzięgielowie– Weronika Glajc wraz z uczniami (Dwór Korczyńskich)

- Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Goleszowie - Mariola Lapczyk wraz z uczniami (Legenda o Janie i Cecyli)

- Pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Bażanowicach - Renata Chamera-Wójcik wraz z uczniami (Justyna i Jan – rozmowa o szczęściu)

- Pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie Dorota Siedlecka oraz Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goleszowie Marta Studnicka-Zychewicz. (Justyna i Jan - zaręczyny).

 

Zapraszamy do zobaczenia zdjęć w fotorelacji

Najbliższe imprezy i wydarzenia

22.04 2024

Wystawa prac plastycznych dzieci

godz. 8:00
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie