„Nad Niemnem” wybrzmiało w Gminie Goleszów
W niezwykle malowniczej scenerii i w promieniach słonecznych, na terenie rekreacyjnym za Gminnym Ośrodkiem w Goleszowie, odczytane zostały fragmenty najbardziej znanej powieści Elizy Orzeszkowej „Nad Niemnem”. Jest to utwór nawiązujący swą tematyką do powstania styczniowego, zawierający piękne opisy przyrody oraz wyrazistych postaci bohaterów, a także odwołania do ważnego wydarzenia w historii Polski.
Po przywitaniu wszystkich zebranych przez panią dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goleszowie oraz przybliżeniu sylwetki autorki pozycji wybranej do tegorocznego Narodowego Czytania, nastąpiły kolejne punkty wydarzenia. Na małej scenie gminnego amfiteatru zaprezentowały się dzieci z goleszowskiego przedszkola z pięknym artystycznym programem. Następnie odczytane zostały wybrane fragmenty powieści przybliżające wątki historyczne, opisujące piękno litewskiej wsi a także narodzin miłości pomiędzy głównymi bohaterami.
W trakcie narodowego czytania zaprezentowali się:
- Pani Grażyna Prochowicz z Publicznego Przedszkole w Goleszowie wraz z grupą Żabek (występ pieśń patriotyczna: Jestem Polką i Polakiem).
- Pan dyrektor Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Cisownicy - Przemysława Misiarz wraz z uczniami (Nadniemeńska okolica)
- Pani Iwona Bistuła z Publicznego Przedszkole w Goleszowie (Arystokratyczne rozmowy o zagranicznych podróżach)
- Pani wice dyrektor Zespół Szkolno-Przedszkolny w Dzięgielowie– Weronika Glajc wraz z uczniami (Dwór Korczyńskich)
- Pani dyrektor Szkoły Podstawowej w Goleszowie - Mariola Lapczyk wraz z uczniami (Legenda o Janie i Cecyli)
- Pani dyrektor Szkoły Podstawowej im. Pawła Stalmacha w Bażanowicach - Renata Chamera-Wójcik wraz z uczniami (Justyna i Jan – rozmowa o szczęściu)
- Pani dyrektor Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie Dorota Siedlecka oraz Pani dyrektor Gminnej Biblioteki Publicznej w Goleszowie Marta Studnicka-Zychewicz. (Justyna i Jan - zaręczyny).
Zapraszamy do zobaczenia zdjęć w fotorelacji