Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Młodzi radni rozdają chorągiewki z okazji Święta Flagi

Zbliżające się Święto Flagi to doskonała okazja, by przypomnieć o znaczeniu narodowych symboli i wzmacniać postawy patriotyczne. Taki właśnie cel przyświeca akcji zainicjowanej przez Młodzieżową Radę Gminy Goleszów, która od kilku dni aktywnie rozdaje biało-czerwone chorągiewki mieszkańcom gminy.

Młodzi radni odwiedzają przedszkolaków, uczniów gminnych szkół podstawowych oraz seniorów zrzeszonych w klubach seniora, przekazując im symboliczne flagi i rozmawiając o znaczeniu tego święta. Dziś z biało-czerwonymi chorągiewkami pojawili się także w obu budynkach Urzędu Gminy w Goleszowie, gdzie spotkali się z pracownikami urzędu oraz wójt Sylwią Cieślar.

Wójt Gminy podziękowała młodzieży za zaangażowanie i inicjatywę, podkreślając, że tego typu działania mają szczególną wartość wychowawczą i integracyjną. – Patriotyzmu uczymy się przede wszystkim poprzez codzienne gesty i symbole. To piękne, że młodzież potrafi dostrzec ich wagę i dzieli się nimi z innymi – powiedziała.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.12 2025

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki "50 plus" w Dzięgielowie

godz. 9:00 do 28.03.2026
Dzięgielów - sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
02.02 2026

Zajęcia fitness „Zdrowe Ciało”.

godz. 18:30 do 29.06.2026 19:30
Szkoła Podstawowa w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2026

Drodzy Czytelnicy,
lutowe wydanie „Panoramy” potwierdza, że mieszkańcy naszej gminy chętnie angażują się w życie lokalnej społeczności oraz w inicjatywy charytatywne. Relacjonujemy m.in. wielki finał WOŚP z rekordową zbiórką, a także przypominamy o możliwości wsparcia potrzebujących poprzez przekazanie 1,5% podatku. Podpowiadamy również, co zrobić ze zużytymi tekstyliami, oraz zachęcamy do sięgnięcia po poradnik bezpieczeństwa, który przypomina, jak przygotować się na różne sytuacje kryzysowe. Wspominamy ważne rocznice i spotkania lokalnych organizacji podsumowujące miniony rok. Miłośnicy sportu znajdą relacje z sukcesów mieszkańców, które przyniosły powody do dumy całej gminie. Szczególną uwagę poświęcamy rekrutacji do szkół i przedszkoli – to dobry moment, by zaplanować edukacyjną przyszłość dzieci i zapoznać się z ofertą placówek działających w gminie.

Zapraszamy do lektury

Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie