Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Kisielów posprzątany! A po porządkach przyjdzie czas na pielęgnację zieleni

W piątek, 4 kwietnia odbyła się kolejna odsłona porządków w Kisielowie. Wzięło w niej udział ponad 50 osób, które z ogromnym zaangażowaniem przystąpiły do cennej i potrzebnej inicjatywy. Tradycyjna akcja sprzątania nabrała w tym roku zupełnie nowego wymiaru.

Stało się tak dzięki pozyskaniu środków przez Stowarzyszenie Miłośników Kisielowa, które wspólnie z sołtysem Kisielowa Karolem Szostokiem oraz radą sołecką zorganizowało tegoroczną inicjatywę w ramach projektu lokalnie na rzecz transformacji podregionu bielskiego, którego pperatorem jest Stowarzyszenie Bielskie Centrum Przedsiębiorczości w partnerstwie z Gminą Czechowice-Dziedzice, dofinansowanego ze środków Funduszy Europejskich dla Śląskiego 2021-2027 (Fundusz na rzecz Sprawiedliwej Transformacji). Na uczestników porządków w Kisielowie czekały upominki i poczęstunek przygotowane przez organizatorów, jak również nasiona roślin miododajnych, które przekazała wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar. 

Piątkowa akcja była jedną z dwóch aktywności, które zaplanowane zostały w ramach wiosennego zaangażowania mieszkańców. Za tydzień tj. w sobotę, 12 kwietnia planowana jest bowiem akcja pielęgnacji zieleni w centrum Kisielowa.

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.12 2025

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki "50 plus" w Dzięgielowie

godz. 9:00 do 28.03.2026
Dzięgielów - sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
02.02 2026

Zajęcia fitness „Zdrowe Ciało”.

godz. 18:30 do 29.06.2026 19:30
Szkoła Podstawowa w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2026

Drodzy Czytelnicy,
lutowe wydanie „Panoramy” potwierdza, że mieszkańcy naszej gminy chętnie angażują się w życie lokalnej społeczności oraz w inicjatywy charytatywne. Relacjonujemy m.in. wielki finał WOŚP z rekordową zbiórką, a także przypominamy o możliwości wsparcia potrzebujących poprzez przekazanie 1,5% podatku. Podpowiadamy również, co zrobić ze zużytymi tekstyliami, oraz zachęcamy do sięgnięcia po poradnik bezpieczeństwa, który przypomina, jak przygotować się na różne sytuacje kryzysowe. Wspominamy ważne rocznice i spotkania lokalnych organizacji podsumowujące miniony rok. Miłośnicy sportu znajdą relacje z sukcesów mieszkańców, które przyniosły powody do dumy całej gminie. Szczególną uwagę poświęcamy rekrutacji do szkół i przedszkoli – to dobry moment, by zaplanować edukacyjną przyszłość dzieci i zapoznać się z ofertą placówek działających w gminie.

Zapraszamy do lektury

Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie