Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Jubileusz Diakonatu Żeńskiego Eben-Ezer za nami

W minioną sobotę i niedzielę, 16 i 17 września odbył się jubileusz 100-lecia Diakonatu Żeńskiego Eben-Ezer w Dzięgielowie. W pierwszym dniu uroczystości odbywały się w Kościele Jezusowym w Cieszynie, zaś w kolejnym w Kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie. W dwudniowych obchodach jubileuszu wzięło udział wielu gości, m.in. z Polski, Niemiec, Czech. 

Diakonat został założony w XX w. przez ks. Karola Kulisza. Od samego początku działalności głównym celem diakontu było niesienie pomocy i opieki, tym którzy jej potrzebują. 

W niedzielę w Kościele Eben-Ezer w Dzięgielowie odbyło się nabożeństwo, w którym uczestniczyły, oczywiście, jubilatki - dzięgielowskie diakonisy, duszpasterz diakonatu ks. proboszcz Marek Londzin, biskup Adrian Korczago i wielu znamienitych gości. Kazanie wygłosił Biskup Kościoła Ewangelicko-Augsburskiego w RP Jerzy Samiec, a słowa pozdrowienia przekazała Sekretarz Generalny Światowej Federacji Luterańskiej (ŚFL) ks. Anne Burghardt z Genewy.

Występ orkiestry dętej z Wisły i miejscowego chóru kościelnego, przemówienia, składanie podziękowań i gratulacji na ręce Siostry Przełożonej Ewy Cieślar, dopełniły ten wyjątkowy dzień. W imieniu wójt Sylwii Cieślar życzenia solenizantkom złożył zastępca wójta dr. hab. Rafał Glajcar. Wydarzenie zakończyło się pamiątkowym zdjęciem oraz spotkaniem w ogrodzie kościelnym, podczas którego uczestnicy skorzystali z poczęstunku, w tym jubileuszowego tortu.

Więcej zdjęć z dzięgielowskiej uroczystości znajduje się w fotoreportażu na goleszow.pl 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Koncert The TreeX - "muzyczni akrobaci" w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie

godz. 18:00
Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie