Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Jubileusz chóru za nami

W niedzielne popołudnie w Kościele Rzymskokatolickim w Goleszowie pw. św. Michała Archanioła odbyła się uroczystość 100-lecia działności chóru Gloria. Wydarzenie zgromadziło ok. 150 osób. Uczestnicy wysłuchali pięknego koncertu, który rozpoczął się od występu jubilata pod dyrekcją Ewy Wigezzi-Skałki. W dalszej koleności zebranej publiczności zaprezentowała się Orkiestra Kameralna pod dyrekcją Krzysztofa Durlowa. Na koniec oba zespoły przedstawiły wspólnie przygotowane utwory finałowe.

Dopełnieniem całości była historia chóru przedstawiana przez prowadzącą spotkanie Krystynę Peluchę. Okolicznościowe przemówienia m.in. wójt Sylwii Cieślar, przedstawicieli goleszowskich parafii czy innych chórów oraz przekazywanie urodzinowych prezentów na ręce Pani dyrygent zakończyły sobotni jubileusz.

Szczegółową historię chóru Gloria, którego prezesem obecnie jest Zygmunt Solarski, można przeczytać na łamach Kalendarza Goleszowskiego 2023: https://goleszow.pl/kalendarz-goleszowski.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu: Stulecie chóru Gloria.

 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie