Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Jan Gluza wyróżniony w konkursie Piękna Wieś Województwa Śląskiego

Województwo Śląskie już po raz kolejny wyłoniło laureatów prestiżowego konkursu „Piękna Wieś Województwa Śląskiego”, którego celem jest promowanie działań na rzecz rozwoju obszarów wiejskich, pielęgnowania dziedzictwa kulturowego oraz wspierania aktywności lokalnych społeczności. W konkursie oceniane są m.in. inicjatywy dotyczące poprawy estetyki przestrzeni, ochrony przyrody, a także twórczość artystyczna mieszkańców regionu. Każdego roku wydarzenie to gromadzi dziesiątki zgłoszeń z całego województwa, ukazując bogactwo i różnorodność śląskich wsi.

W tegorocznej edycji konkursu w kategorii „Najlepszy lokalny twórca” wyróżnienie zdobył Jan Gluza, mieszkaniec gminy Goleszów – malarz, rzeźbiarz i grafik, którego prace stanowią bogaty dorobek artystyczny promujący piękno naszej gminy i całego Śląska Cieszyńskiego. Jego twórczość, wielokrotnie już nagradzana, od lat przyciąga uwagę miłośników sztuki, a także stanowi ważny element życia kulturalnego regionu. Komisja konkursowa przyznała artyście wyróżnienie, doceniając jego indywidualny styl, autentyczność oraz zaangażowanie w zachowanie i popularyzację lokalnych tradycji. W tej samej kategorii pierwsze miejsce zajął Zbigniew Wałach z gminy Istebna, drugie – Grupa Śpiewu Tradycyjnego „Sójki” z Brennej, a trzecie – Maria Michalczyk z gminy Strumień.

- Cieszymy się, że talent i pasja pana Jana Gluzy zostały docenione na szczeblu wojewódzkim, a zgłoszenie wysłane przez gminę Goleszów spotkało się z przychylną oceną komisji konkursowej. To artysta, który swoją pracą promuje nie tylko naszą gminę, ale i cały Śląsk Cieszyński. Jego twórczość jest przykładem, jak pięknie można łączyć miłość do sztuki z przywiązaniem do miejsca, z którego się pochodzi - podkreśla wójt gminy Goleszów Sylwia Cieślar.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.12 2025

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki "50 plus" w Dzięgielowie

godz. 9:00 do 28.03.2026
Dzięgielów - sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
04.01 2026

Wspólne oglądanie drugiego sezonu serialu „The Chosen”

godz. 17:00 do 15.02.2026 17:00
Salka parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Styczeń 2026

Drodzy Czytelnicy,

nowy rok zaczynamy od przeglądu tego, co w minionym czasie zmieniło naszą gminę. W pierwszym w tym roku numerze „Panoramy” przygotowaliśmy obszerne podsumowanie zrealizowanych inwestycji, a także statystyczny portret mieszkańców gminy. Wracamy również do świąteczno-noworocznych spotkań seniorów, które odbywają się w poszczególnych sołectwach.

Zwracamy uwagę na przedostatnią stronę numeru – zamieszczamy tam kartę danych do aktualizacji informacji w Systemie Powiadamiania Klienta (SPK), którą można wygodnie wyciąć, wypełnić i odesłać do Urzędu Gminy. To proste rozwiązanie zostało przygotowane z myślą o wygodzie mieszkańców.

Zapraszamy do lektury.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie