Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

IV Rodzinny Festyn Parafialny u św. Michała Archanioła w Goleszowie za nami

W pierwszy weekend września odbył się dwudniowy Rodzinny Festyn Parafialny w Goleszowie, który przyciągnął całe rodziny i stał się okazją do wspólnej modlitwy, zabawy i artystycznych przeżyć. Wydarzenie zorganizowane po raz czwarty przy parafii św. Michała Archanioła udowodniło, że z powodzeniem można połączyć duchowy wymiar wydarzenia z rozrywką i integracją.

Na scenie festynu zaprezentowali się zarówno lokalni artyści, jak i goście specjalni, oferując uczestnikom różnorodne formy muzyki, sztuki i rozrywki. Publiczność mogła podziwiać występy wokalne, taneczne i muzyczne, a także doświadczać sztuki w niecodzienny sposób, np. poprzez muzykę w języku migowym czy tworzenie rzeźb na oczach widzów. W programie znalazły się zarówno koncerty chóralne, występy solistów, jak i pokazy interaktywne, które angażowały całe rodziny. Szczególne wrażenie wywarły również świadectwa osób, które podzieliły się swoją historią przemiany i spotkania z duchowością, co nadało festynowi głęboki, refleksyjny wymiar.

Ponadto pokazy strażackie OSP, loty helikopterem nad goleszowskim niebem, animacje dla dzieci, takie jak malowanie twarzy, tatuaże, warkoczyki i dmuchańce, a także wspólna zabawa z DJ Piterem. Na zakończenie uczestnicy wzięli udział w modlitwie i wspólnym dziękczynieniu.

Jak relacjonują organizatorzy, realizacja festynu była możliwa dzięki pracy setek osób, młodzieży i dorosłych, którzy poświęcili wiele godzin na przygotowania, koordynację działań i porządki, aby każdy mógł poczuć się częścią parafialnej wspólnoty. Wydarzenie uświetniła swoją obecnością Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów, która razem z mieszkańcami cieszyła się tym wyjątkowym dniem.

Fotoreportaż z wydarzenia można obejrzeć tutaj.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.12 2025

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki "50 plus" w Dzięgielowie

godz. 9:00 do 28.03.2026
Dzięgielów - sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
04.01 2026

Wspólne oglądanie drugiego sezonu serialu „The Chosen”

godz. 17:00 do 15.02.2026 17:00
Salka parafialna Parafii Ewangelicko-Augsburskiej w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Styczeń 2026

Drodzy Czytelnicy,

nowy rok zaczynamy od przeglądu tego, co w minionym czasie zmieniło naszą gminę. W pierwszym w tym roku numerze „Panoramy” przygotowaliśmy obszerne podsumowanie zrealizowanych inwestycji, a także statystyczny portret mieszkańców gminy. Wracamy również do świąteczno-noworocznych spotkań seniorów, które odbywają się w poszczególnych sołectwach.

Zwracamy uwagę na przedostatnią stronę numeru – zamieszczamy tam kartę danych do aktualizacji informacji w Systemie Powiadamiania Klienta (SPK), którą można wygodnie wyciąć, wypełnić i odesłać do Urzędu Gminy. To proste rozwiązanie zostało przygotowane z myślą o wygodzie mieszkańców.

Zapraszamy do lektury.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie