Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Gmina przekaże ponad 117 tys. zł organizatorom projektów

Został rozstrzygnięty konkurs ofert na realizację zadań publicznych w zakresie przeciwdziałania uzależnieniom i patologiom społecznym w 2023 roku. W związku z tym wójt Sylwia Cieślar podpisała 12 umów ze stowarzyszeniami, klubami sportowymi, jednostkami oświatowymi oraz parafiami. Łącznie do wnioskodawców trafi ponad 117 tys. zł.

 

Dzięki środkom pochodzącym z budżetu gminy dzieci będą miały dostęp do różnorodnych zajęć m.in. dydaktycznych i sportowych. Program ma na celu zapewnienie wsparcia i edukacji w zakresie zdrowego stylu życia oraz zapobiegania uzależnieniom od alkoholu i narkotyków. Zajęcia obejmować będą różne aktywności, które pomogą dzieciom rozwijać swoje umiejętności, budować zdrowe nawyki i kształtować pozytywne relacje społeczne.


Działania podejmowane w ramach tego programu są ważne dla społeczności gminy Goleszów i pomagają w budowaniu świadomości na temat negatywnych skutków używek i promują zdrowy styl życia.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie