Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Gertruda Proksa laureatką Srebrnej Cieszynianki 2023

11 listopada na scenie Teatru im. Adama Mickiewicza w Cieszynie odbyła się uroczysta Sesja Rad Gmin Ziemi Cieszyńskiej, podczas której przyznano Srebrne i Złote Cieszynianki. Zgodnie z uchwałą podjętą przez Radę Gminy Goleszów, na wniosek wójt Sylwii Cieślar, tegoroczny Laur Srebrnej Cieszynianki został przyznany Gertrudzie Proksie. 

Laureatka znana jest wśród mieszkańców naszej gminy jako propagatorka poczynań społecznych. Pani Gertruda od urodzenia mieszka w Dzięgielowie przyczyniając się swoimi licznymi działaniami do rozsławiania naszego regionu, poprzez ukazywanie jego niezwykłego dorobku. Od 1963 roku jest członkiem Koła Gospodyń Wiejskich w Dzięgielowie, a od 1983 r. pełni nieprzerwanie funkcję przewodniczącej. Jest również członkiem wielu organizacji na szczeblu lokalnym, jak również wojewódzkim i ogólnopolskim. Pani Gertruda Proksa jest działaczką społeczną, uczestniczką wielu działań, ale również organizatorką życia kulturalnego oraz artystycznego na terenie Polski. Jest także współinicjatorką powołania Klubów Seniora na terenie gminy Goleszów.

W cieszyńskim teatrze mieszkanka Dzięgielowa otrzymała nagrodę z rąk wójt Sylwii Cieślar oraz przewodniczącej rady Elżbiety Duraj. Przed ceremonią wręczania laurów odbyła się część artystyczna w której zaprezentowali się: Chór Mieszany Echo z Zebrzydowic, Orkiestra dęta z Brennej oraz Grupa śpiewu tradycyjnego Sójki.

Więcej zdjęć z tej uroczystości znajduje się na https://goleszow.pl/fotoreportaze/cieszynianki-2023 

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie