Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Druga edycja Gminnych Obchodów Dnia Kobiet

W sobotę 22 marca w Gminie Goleszów odbyła się druga edycja Gminnych Obchodów Dnia Kobiet. Uczestniczyło w niej blisko 300 pań, które z ogromną radością i zaangażowaniem wzięły udział w licznych atrakcjach przygotowanych z myślą o nich. O doskonałą atmosferę zadbali panowie z kapeli góralskiej „Póki co” oraz zaprzyjaźniony DJ Piter, zapewniając wspaniałą oprawę muzyczną i świetną zabawę. Oprócz rozrywki spotkanie było okazją do bliższego poznania się charyzmatycznych i pełnych kreatywności kobiet reprezentujących m.in. sołectwa Gminy Goleszów, Rady Sołeckie, Koła Gospodyń Wiejskich, Kluby Seniora, gminne jednostki organizacyjne, instytucje kultury oraz Radę Gminy.

- Spotkaniu towarzyszyły ożywione dyskusje i rozmowy, które z pewnością zaowocują nowymi działaniami na rzecz rozwoju naszych lokalnych społeczności. Dziękuję wszystkim paniom, które przyjęły zaproszenie i wśród licznych obowiązków znalazły czas na wspólną biesiadę. Podziękowania należą się także członkom i sympatykom Towarzystwa Wędkarskiego „TON”, którzy zadbali o smaczny poczęstunek i obsługę, radnym i radom sołeckim Goleszowa Górnego i Dolnego oraz wszystkim osobom, w tym pracownikom Gminy Goleszów zaangażowanym w przygotowanie i sprawną organizację wydarzenia, które przy takiej liczbie uczestniczek było ogromnym wyzwaniem. Podczas sobotniego wydarzenia miałam także przyjemność porozmawiać z mieszkankami Gminy Goleszów, które w swobodnej atmosferze podzieliły się ze mną swoimi pomysłami i sugestiami. Za każdą rozmowę serdecznie dziękuję – komentuje wójt gminy Sylwia Cieślar, pomysłodawczyni i inicjatorka wydarzenia.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.12 2025

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki "50 plus" w Dzięgielowie

godz. 9:00 do 28.03.2026
Dzięgielów - sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
02.02 2026

Zajęcia fitness „Zdrowe Ciało”.

godz. 18:30 do 29.06.2026 19:30
Szkoła Podstawowa w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2026

Drodzy Czytelnicy,
lutowe wydanie „Panoramy” potwierdza, że mieszkańcy naszej gminy chętnie angażują się w życie lokalnej społeczności oraz w inicjatywy charytatywne. Relacjonujemy m.in. wielki finał WOŚP z rekordową zbiórką, a także przypominamy o możliwości wsparcia potrzebujących poprzez przekazanie 1,5% podatku. Podpowiadamy również, co zrobić ze zużytymi tekstyliami, oraz zachęcamy do sięgnięcia po poradnik bezpieczeństwa, który przypomina, jak przygotować się na różne sytuacje kryzysowe. Wspominamy ważne rocznice i spotkania lokalnych organizacji podsumowujące miniony rok. Miłośnicy sportu znajdą relacje z sukcesów mieszkańców, które przyniosły powody do dumy całej gminie. Szczególną uwagę poświęcamy rekrutacji do szkół i przedszkoli – to dobry moment, by zaplanować edukacyjną przyszłość dzieci i zapoznać się z ofertą placówek działających w gminie.

Zapraszamy do lektury

Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie