Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Delegacja z parterskiej gminy na Powiatowo-Gminnych Dożynkach i Dniach Gminy

W piątek, 29 sierpnia, do gminy Goleszów przybyła delegacja z partnerskiej gminy Reiskirchen. W jej skład weszli m.in. Tobias Breidenbach – burmistrz gminy, Michael Seipp-Wallwaey – przewodniczący rady gminy, a także mieszkańcy oraz przedstawiciele stowarzyszeń z Reiskirchen.  

Goście z Niemiec przyjechali na zaproszenie Sylwii Cieślar – wójt gminy Goleszów, aby wziąć udział w Powiatowo-Gminnych Dożynkach oraz Dniach Gminy Goleszów. - Kolejna wizyta naszych przyjaciół z Niemiec stanowi namacalny dowód na to, że wciąż chcemy współpracować i wzajemnie się wspierać, organizując wspólne inicjatywy, w tym m.in. wymianę młodzieży. Dzisiejsze spotkanie w Urzędzie Gminy w Goleszowie było dla mnie okazją do osobistego poznania nowego burmistrza naszej partnerskiej gminy, który wyraził nadzieję na dalszy rozwój dotychczasowej współpracy między naszymi gminami – komentuje wójt gminy Goleszów.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.12 2025

Rozgrywki Amatorskiej Ligi Siatkówki "50 plus" w Dzięgielowie

godz. 9:00 do 28.03.2026
Dzięgielów - sala gimnastyczna w Zespole Szkolno-Przedszkolnym
02.02 2026

Zajęcia fitness „Zdrowe Ciało”.

godz. 18:30 do 29.06.2026 19:30
Szkoła Podstawowa w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2026

Drodzy Czytelnicy,
lutowe wydanie „Panoramy” potwierdza, że mieszkańcy naszej gminy chętnie angażują się w życie lokalnej społeczności oraz w inicjatywy charytatywne. Relacjonujemy m.in. wielki finał WOŚP z rekordową zbiórką, a także przypominamy o możliwości wsparcia potrzebujących poprzez przekazanie 1,5% podatku. Podpowiadamy również, co zrobić ze zużytymi tekstyliami, oraz zachęcamy do sięgnięcia po poradnik bezpieczeństwa, który przypomina, jak przygotować się na różne sytuacje kryzysowe. Wspominamy ważne rocznice i spotkania lokalnych organizacji podsumowujące miniony rok. Miłośnicy sportu znajdą relacje z sukcesów mieszkańców, które przyniosły powody do dumy całej gminie. Szczególną uwagę poświęcamy rekrutacji do szkół i przedszkoli – to dobry moment, by zaplanować edukacyjną przyszłość dzieci i zapoznać się z ofertą placówek działających w gminie.

Zapraszamy do lektury

Redakcja

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie