Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Delegaci międzynarodowej konferencji luterańskiej z wizytą w Goleszowie

W minioną niedzielę w odwiedziny do goleszowskiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przybyli delegaci Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej z Niemiec, Namibii, Węgier, Francji, Rumunii, Austrii i Słowacji. Jednym z punktów całodniowej wizyty było zwiedzanie ekspozycji w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Przy makiecie dawnej cementowni grupa z zainteresowaniem wysłuchała ciekawej historii małej rewolucji industrialnej, jaka miała miejsce w Goleszowie w latach funkcjonowania zakładu. Zaś w Izbie Oświęcimskiej, za pośrednictwem wymownej multimedialnej prezentacji oraz prelekcji poznała tragiczne losów więźniów goleszowskiego podobozu KL Auschwitz. 

Po okazji zwiedzania goście mogli także podziwiać teren rekreacyjno-wypoczynkowy znajdujący się za budynkiem GOK-u. 

- Cieszę się, że mogliśmy gościć międzynarodowe grono osób w goleszowskim mini-muzeum i podzielić się historią naszej małej ojczyzny. Dziękuję księdzu proboszczowi Piotrowi Sztwiertni za tę szlachetną inicjatywę – mówi wójt Sylwia Cieślar.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

06.10 2023

Noc Bibliotek w Gminie Goleszów

godz. 17:00
Gminna Biblioteka Publiczna w Goleszowie
08.10 2023
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Wrzesień 2023

Wrześniowy numer "Panoramy Goleszowskiej" pełen jest ciekawych wywiadów, a także relacji z wydarzeń, jakie pod koniec wakacji odbywały się na terenie naszej gminy. Jeden z wywiadów, w którym głos zabierają tegoroczni gazdowie dożynkowi, pochodzi z pierwszego wydania "Gazety Dożynkowej". Bezpłatne pismo dystrybuowane było podczas dożynek gminnych oraz Dni Gminy Goleszów. Aby wywiad ten nikomu nie umknął, poszerzamy jego zasięg za pośrednictwem "Panoramy". Oprócz podsumowań imprez i uroczystości, sporo miejsca zajmują informacje na temat bieżących inwestycji, a także osiągnięć sportowych naszych mieszkańców. Dostępna jest również wersja internetowa "Panoramy".

Życzymy przyjemnej lektury!

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie