Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Delegaci międzynarodowej konferencji luterańskiej z wizytą w Goleszowie

W minioną niedzielę w odwiedziny do goleszowskiej Parafii Ewangelicko-Augsburskiej przybyli delegaci Zgromadzenia Ogólnego Światowej Federacji Luterańskiej z Niemiec, Namibii, Węgier, Francji, Rumunii, Austrii i Słowacji. Jednym z punktów całodniowej wizyty było zwiedzanie ekspozycji w budynku Gminnego Ośrodka Kultury. Przy makiecie dawnej cementowni grupa z zainteresowaniem wysłuchała ciekawej historii małej rewolucji industrialnej, jaka miała miejsce w Goleszowie w latach funkcjonowania zakładu. Zaś w Izbie Oświęcimskiej, za pośrednictwem wymownej multimedialnej prezentacji oraz prelekcji poznała tragiczne losów więźniów goleszowskiego podobozu KL Auschwitz. 

Po okazji zwiedzania goście mogli także podziwiać teren rekreacyjno-wypoczynkowy znajdujący się za budynkiem GOK-u. 

- Cieszę się, że mogliśmy gościć międzynarodowe grono osób w goleszowskim mini-muzeum i podzielić się historią naszej małej ojczyzny. Dziękuję księdzu proboszczowi Piotrowi Sztwiertni za tę szlachetną inicjatywę – mówi wójt Sylwia Cieślar.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

26.04 2024

Jubileuszowa wieczorynka w GOK-u

godz. 16:30
Gminny Ośrodek Kultury
26.04 2024

Koncert The TreeX - "muzyczni akrobaci" w Teatrze A. Mickiewicza w Cieszynie

godz. 18:00
Teatr im. A. Mickiewicza w Cieszynie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Kwiecień 2024

W kwietniowej Panoramie Goleszowskiej przeczytać można m.in. zestawienie wyników wyborów samorządowych w gminie Goleszów. Nie brakuje też istotnych dla mieszkańców komunikatów urzędowych oraz informacji o zapowiadanych i trwających inwestycjach gminnych, wartościowych inicjatywach społecznych, a także o otwarciu kolejnego gminnego klubu Senior+. Przedstawiamy również wyniki różnorodnych konkursów i zawodów oraz sukcesy sportowe naszych mieszkańców z ostatnich kilku tygodni. W wywiadzie, o tym, jak powstały publikacje o Goleszowie, Bażanowicach i Puńcowie opowiada redaktor serii jubileuszowej „Moje miejsce na ziemi” zastępca wójta gminy Goleszów dr hab. Rafał Glajcar.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie