Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

120-lecie dzięgielowskiej oświaty

W czwartek, 26 października w sali sportowej Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Dzięgielowie odbyła się uroczysta gala z okazji 120-lecia oświaty w tej miejscowości, połączona z  250-leciem działaności Komisji Edukacji Narodowej. W 1903 roku w budynku obecnego przedszkola powstała pierwsza szkoła. Jedynym nauczycielem i jednocześnie kierownikiem w tej placówce był Jerzy Obracaj. Jemu oraz zmianom edukacyjnym w minionym wieku była poświęcona wczorajsza uroczystość. Przedstawienie historii, okolicznościowe przemówienia, występy przedszkolaków i uczniów oraz opowieści prof. Piotra Obracaja o swoim dziadku dopełniły ten wyjątkowy dzień. Na zakończenie rozstrzygnięto konkurs literacki, którego pomysłodawcą i fundatorem nagród był wnuk kierownika pierwszej dzięgielowskiej szkoły. 

Zachęcamy do obejrzenia fotoreportażu z tego wydarzenia https://goleszow.pl/fotoreportaze/120-lecie-oswiaty-w-dziegielowie  

Najbliższe imprezy i wydarzenia

15.02 2024

Wystawa prac plastycznych Martyny Michalik

godz. 7:00 do 15.03.2024
Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Luty 2024

Zapraszamy do lektury aktualnego numeru "Panoramy Goleszowskiej". Wśród wielu istotnych dla mieszkańców informacji, zawiera on m.in. szczegółowe terminy rekrutacji do gminnych przedszkoli i szkół podstawowych. Uwadze Czytelników polecamy także podsumowanie wydarzeń, które odbyły się w ostatnich tygodniach, takich jak noworoczne spotkania seniorów, jak również wywiad podsumowujący pięcioletnią kadencję wójt gminy Goleszów. Ponadto, w bogatej fotorelacji prezentujemy rekordowy pod względem osiągniętego wyniku finansowego 32. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w gminie Goleszów. Zapraszamy do udziału w kolejnych wydarzeniach, zapowiadanych na łamach bieżącego numeru. 

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie