CYBERBEZPIECZNY SAMORZĄD Gmina Goleszów
Realizacja projektu jest odpowiedzią na potrzeby wynikające z „Diagnozy Cyberbezpieczeństwa” przeprowadzonej w ramach projektu „Cyfrowa Gmina”, dotyczące wzmocnienia zdolności do skutecznego zapobiegania incydentom bezpieczeństwa teleinformatycznego, wykrywania ich i reagowania na nie w Urzędzie Gminy Centrum Usług Społecznych. Zastosowane rozwiązania będą zgodne z rozporządzeniem Rady Ministrów z 12 kwietnia 2012 r. w sprawie Krajowych Ram Interoperacyjności, minimalnych wymagań dla rejestrów publicznych i wymiany informacji w postaci elektronicznej oraz minimalnych wymagań dla systemów teleinformatycznych, ustawą z 5 lipca 2018 r. o Krajowym Systemie Cyberbezpieczeństwa, rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady (UE) 2016/679 z 27 kwietnia 2016 r. w sprawie ochrony osób fizycznych w związku z przetwarzaniem danych osobowych i w sprawie swobodnego przepływu takich danych oraz uchylenia dyrektywy 95/46/WE (RODO).
Celem projektu jest zwiększenie poziomu bezpieczeństwa informacji poprzez wzmacnianie odporności oraz zdolności do skutecznego zapobiegania i reagowania na incydenty w systemach informacyjnych państwa oraz podmiotów mających kluczowe znaczenie dla gospodarki, zgodnie z polityką bezpieczeństwa UE i wytycznych Agencji UE ds. cyberbezpieczeństwa, koncentrując się na zbudowaniu zdolności reagowania na cyberataki.
Szacunkowa wartość projektu: 690 988,00 zł
Wartość dofinansowania ze środków Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach programu Fundusze Europejskie na Rozwój Cyfrowy Priorytet II Zaawansowane usługi cyfrowe działania 2.2. Wzmocnienie krajowego systemu cyberbezpieczeństwa - w kwocie: 642 619,19 zł