Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Spotkanie Canea – Olza Team, fot. T. Lenkiewicz

Rozpoczęła się Goleszowska Liga Szóstek Piłkarskich

2020-07-13

Ponad 120 zawodników będzie rywalizować ze sobą w kolejnej edycji Goleszowskiej Ligi Szóstek Piłkarskich, która ruszyła 9 lipca. W minionych latach, coroczne wydarzenie sportowe rozgrywane na terenie naszej gminy rozpoczynało się na przełomie marca i kwietnia. W tym roku, z uwagi na pandemię koronawirusa, liga wystartowała 3 miesiące później, a jej organizacja wiąże się z przestrzeganiem dodatkowych wymogów sanitarnych określonych w regulaminie korzystania z boiska.

 

Liga ma charakter amatorski i rozgrywana jest na goleszowskim Orliku. W turnieju rywalizuje ze sobą 8 drużyn: Canea, CDF, Cisownica, FC Międzyświeć, Galactic Team, Godziszów, Oldboy i Olza Team. Przed nimi dwie rundy rozgrywane systemem „każdy z każdym" - mecz i rewanż. Jedno spotkanie trwa 50 minut. Najlepszą drużynę tegorocznych rozgrywek poznamy jesienią br. W czwartkowej rundzie (9 lipca) strzelono w sumie 37 bramek. W trakcie pierwszych rozgrywek zmierzyły się ze sobą: Oldboy - CDF 3:12, FC Międzyświeć – Cisownica 4:7, Canea – Olza Team 5:0, Godziszów – Galactic Team 3:3.

 

Organizatorem turnieju jest Gmina Goleszów, a całość odbywa się w ramach ogólnopolskiego programu „Lokalny Animator Sportu" w ramach którego nasza gmina złożyła wniosek, otrzymując na ten cel dofinansowanie z Instytutu Sportu – Państwowego Instytutu Badawczego.

 

Patronat medialny nad turniejem objął portal www.ox.pl. Szczegółowy regulamin oraz wyniki spotkań dostępne są na www.goleszow.pl. Więcej zdjęć z pierwszego dnia zawodów znajduje się na naszej stronie internetowej, w zakładce fotoreportaże.


Spotkanie Oldboy - CDF
Spotkanie Oldboy - CDF
Spotkanie FC Międzyświeć – Cisownica
Spotkanie FC Międzyświeć – Cisownica
Spotkanie Canea – Olza Team, fot. T. Lenkiewicz
Spotkanie Canea – Olza Team, fot. T. Lenkiewicz

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
wrzesień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: wrzesień

2020/09/2 2020/09/5
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT