Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

V Euromajówka

Biegli na orientację

2018-05-07

1 maja 2018 r. w Goleszowie  zostały rozegrane  Mistrzostwa Śląska w Sprinterskim Biegu na Orientację w ramach V Euromajówki. Od godziny 9.00 zaczęła wypełniać się baza zawodów mieszcząca się w budynku OSP Goleszów. Osoby, które wcześniej nie miały styczności z tą dyscypliną biegów mogły uczestniczyć w szkoleniu dot. specyfiki tych zawodów. Po odprawie, zarejestrowaniu się, pobraniu chipów, które służyły do potwierdzenia zaliczenia danego punktu, zawodnicy udali się na start.

 

Teren naszej gminy nigdy wcześniej nie był wykorzystany do biegów na orientację, w związku z czym w marcu 2018 roku została opracowana przez Piotra Pietronia dziewicza mapa, która posłużyła zawodnikom do tego by jak najszybciej pokonać trasę, zgodnie z wyznaczonymi i wyrysowanymi na niej punktami kontrolnymi. Baza zawodów była zlokalizowana w siedzibie OSP Goleszów. Obecność zawodników w każdym punkcie była potwierdzana za pomocą chipa. Start w zawodach w Goleszowie był zaliczony do  klasyfikacji Euroregionalnej Ligi Biegu na Orientację. Łącznie przy pięknej pogodzie towarzyszącej tegorocznej majówce biegało ponad 200 osób z Polski i Czech. Ilość kategorii była niebagatelna – zawodnicy skalsyfikowani byli w 22 kategoriach i w zależności od niej mieli do pokonania dystanse od 600m do 1,8 km.  W najdłuższej dystansowo kategorii M20/21 wygrał Maciej Jurczyk z UKS Sparta Czyżowice, który uzyskał czas 25min. 18sek. Wśród kobiet w kategorii K20/21 najszybsza była LÉTALOVÁ Soňa z OOB TJ Sokol Frýdek (25min. 36Sek). Trasy pomimo, że były sprinterskie, dały się we znaki zawodnikom – najlepiej świadczy o tym fakt, że niektórzy potrzebowali ok. półtorej godziny bo zakończyć  zadanie.

 

Zawody mięły w bardzo miłej atmosferze - Zawodnikom z Czech zawody się bardzo podobały. Zawsze na zawodach w Polsce podziwiamy bardzo mocne wsparcie gminy  i innych organizacji przy zawodach ( strażacy na przejściach dla pieszych, przygotowani ratownicy, baza zawodów, kawa i czaj dla uczestników, bardzo uroczysta dekoracja itd.)  Mamy radość z tego, że wzajemna współpracą się rozwija i właśnie takie  imprezy sportowe zbliżają ludzi na obuch stronach granicy. – stwierdził  Lukáš Bjolek  (SKOB Frýdek-Místek).

 

Wręczenia nagród dla najlepszych laureatów dokonali Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar, Przewodniczący Rady Gminy Goleszów Bogusław Konecki, Pani Prezes Związku Orientacji Sportowej Marty Syryjczyk oraz Rafał Mastela, który przyczynił się zorganizowania tego etapu Euroligi właśnie w Goleszowie.

Zachęcamy do odwiedzania strony www.inosci.pl  oraz profilu biegów na orientację na koncie Facebook www.facebook.com/InOSCIpl/ gdzie można znaleźć dodatkowe informacje dotyczące zawodów, w tym pełne wyniki zmagań. Zapraszamy również do obejrzenia fotorelacji z zawodów

 KG


V Euromajówka
V Euromajówka
V Euromajówka
V Euromajówka
V Euromajówka
V Euromajówka
V Euromajówka
V Euromajówka
  

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Wójt Sylwia Cieślar, Małgorzata Szteler-Furmaniuk oraz dzieci

  Noc Świętojańska w Goleszowie

  24.06
  2019
  W minioną sobotę (22 czerwca) w Goleszowie odbyła się Noc Świętojańska zorganizowana przez Gminę Goleszów, Gminny Ośrodek Kultury w...
 • Baner

  Zaproszenie na konsultacje

  24.06
  2019
  Zamek Cieszyn oraz Lokalny Punkt Informacyjny Funduszy Europejskich w Bielsku-Białej zapraszają do skorzystania 27 czerwca, w godz. 12.00-16.00, z...
 • Udrażnianie rowów na ul. Stalmacha w Bażanowicach

  Udrażniają rowy i utwardzą pobocza

  19.06
  2019
  Powiatowy Zarząd Dróg Publicznych w Cieszynie rozpoczął udrażnianie rowów wzdłuż dróg powiatowych na terenie naszej gminy. W chwili obecnej...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2019/06/2 2019/06/8 2019/06/13 2019/06/22 2019/06/29
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT