Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 

Lista imprez na dany dzień

DODAJ SWOJĄ IMPREZĘ

Jak to kiejsi w Goleszowie bywało

Data imprezy: 2017-12-03

Stowarzyszenie Miłośników Folkloru i Tradycji „JONICZEK” oraz Gmina Goleszów zapraszają Panie i Panów (Baby i Chłopów), dorosłych i dzieci (starych i młodych), seniorów i ludzi w sile wieku (starzyków i tatów), mieszkańców Gminy Goleszów i nie tylko (Goleszowioków i całóm reszte), wszystkich miłośników goleszowskiego folkloru (godających i myślących po naszymu) na widowisko regionalne osnute na dawnych zwyczajach Śląska Cieszyńskiego, według archiwalnych scenariuszy Jana Wałaskiego:

„Jak to kiejsi w Goleszowie bywało”

3 grudnia, godz. 16.00, Gminny Ośrodek Kultury w Goleszowie

O czym to bydzie?
Każdy, kiery przidzie, uwidzi, jako to bywało na zabawie po szkubaczkach. Bydziecie mógli z nami pośpiywać pieśniczki, kiere od dziecka znocie, pokożymy Wóm też najpiekniejsze tańce Śląska Cieszyńskiego. A do tego jeszcze bydymy Wóm moc drzistać po naszymu. Bydzie chrómsko wiesioło!

Kiery to zagro?
Fajnom zabawe zapewni wyjóntkowo doborowo amatorsko obsada aktorsko. To bydóm sami swoi - Wasi sómsiedzi, ludzie kierych znocie, kierych co rano i wieczór widzicie. Jedni sóm bardzij ważni w Gminie, a insi mjyni – łónczy ich jednak pasja: Goleszowsko Ziymia. Do tego zagro KAPELA, kiero każdom szłape ruszy, nawet tego co myśli, że ni mo artystycznej duszy.

W rolach głównych wystąpią: Elżbieta Duraj, Grażyna Bihun, Barbara Romaniuk, Aneta Sikora, Wiktoria Górniak, Kamila Pońc, Andrzej Maciejczek, Leszek Szlauer, Rafał Glajcar, Eugeniusz Zwias, Patryk Stępień, ks. Łukasz Stachelek, ks. Jarosław Krutak, Mateusz Bracki, Kamil Nowak.

Co jeszcze Wóm pokożymy?
Bydziecie mógli pooglóndać stare zdjyńcia z rodzinnych zbiorów mieszkańców Gminy. Może uwidzicie tam swojigo starzika abo starke, ujca lebo ciotke. A żeby sie Wóm dobrze nas oglądało poczynstujymy Was kreplikiym, brutfaniokiym i kawóm z mlykiym,.

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
marzec 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT