Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Zawodnicy podczas goleszowskiego turnieju

XVIII Międzynarodowy Turniej Szachowy

2015-07-01

W ostatnią czerwcową niedzielę do Goleszowa przyjechało prawie 150 osób. W kolejnym Mokate Open wzięli udział amatorzy i profesjonaliści, dzieci, młodzież i ci z wieloletnim doświadczeniem. Panie, co sprawia wielką radość, stanowiły prawie czwartą część obecnych!
Pojawili się zawodnicy pod szyldem reaktywowanej sekcji LKS „Olimpia” Goleszów z Emilem Plintą, najbardziej utytułowanym i nadal najbardziej rozpoznawalnym szachistą z Goleszowa, na czele. Razem z Janem Lipowczanem, Januszem Raszką, Andrzejem Misiugą, Karolem Niedobą, Karolem Wojnarem i jeszcze wieloma innymi, stanowili przez wiele lat o sile jednego z czołowych zespołów na Śląsku.
Młodzi zawodnicy to potencjał, pewnie największe sukcesy przed nimi, ale już teraz mają dobre wyniki. Tak się zaczyna fascynująca przygoda z drewnianą deską i trzydziestoma dwoma figurkami.
Parę dni wcześniej zakończyły się mistrzostwa Śląska juniorów i oczywiście kilkunastu pierwszoplanowych aktorów tego festiwalu mogliśmy gościć u nas.


W klasyfikacji do 10 lat, najlepszym był grający w barwach LKS „Olimpia” Goleszów Mateusz Myrmus ze Skoczowa, a Mikołaj Polczyk reprezentujący UKS Ognisko Rydułtowy był najlepszy w kategorii do 14 lat.
Wśród najstarszych zawodników triumfował FM Václav Pacl z BŠŠ Frýdek-Místek, a spośród pań pierwsza była aktualna wicemistrzyni Polski w grze błyskawicznej, reprezentantka Polski WGM Karina Szczepkowska-Horowska z MKSz Rybnik.


Pierwsza trójka w generalnej klasyfikacji to: GM Rafał Antoniewski, GM Marcin Tazbir i Eneasz Wiewióra. Zaledwie pół punktu mniej miało aż pięcioro zawodników: IM Vojtěch Zwardoń, WGM Karina Szczepkowska-Horowska, GM Bartłomiej Heberla, Michał Jelonek i Arkadiusz Szmyd.


Ogromne zainteresowanie wzbudziły pokazowe, szybkie partie rozgrywane między najlepszymi zawodnikami.
Puchar, medale, nagrody i produkty firmy Mokate wręczali Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar i główny sponsor, członek zarządu Mokate, miłośnik szachów i uczestnik tego turnieju Adam Mokrysz.
Najbliższe plany Mokate na ten rok, to zakup kilkudziesięciu zegarów elektronicznych i turnieje; jeden we wrześniu i drugi kończący sezon w grudniu, będzie to turniej o Puchar Adama Mokrysza.
Nowy rok rozpoczniemy od rozgrywek dla dzieci, gdzie obowiązkiem będzie karnawałowe przebranie.
Czeka wiele atrakcji, bo nagradzać będziemy nie tylko wyniki na szachownicach, ale przede wszystkim strój i kreatywność.


Organizatorem turnieju była Gmina Goleszów i LKS Olimpia Goleszów, a sędziami: Karol Linert (sędzia główny), Łukasz Foltyn, Bartłomiej Linert. Podziękowania kierowane są do Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie za udostępienie sal, w których odbyły się zawody.


Zapraszamy do fotoreportażu


Zawodnicy podczas goleszowskiego turnieju
Zawodnicy podczas goleszowskiego turnieju
  

Dodał
 

Pozostałe aktualności:

 • Grupowe zdjęcie

  Siatkarze rywalizowali w Dzięgielowie

  29.11
  2022
  26 listopada w dzięgielowskiej szkole odbył się Andrzejkowy Turniej Piłki Siatkowej Oldbojów o Puchar Prezesa Klubu MKS-R „CENTRUM”...
 • 30 listopada mija termin składania wniosków

  Uwaga! 30 listopada mija termin…

  29.11
  2022
  Przypominamy, że do 30 listopada 2022 r. można składać wnioski: 1. o wypłatę dodatku węglowego - szczegółowe informacje dostępne tutaj:...
 • Dzięgielów - utrudnienia w ruchu

  Utrudnienia w ruchu na ul.…

  28.11
  2022
  W dniu 3 grudnia Nadleśnictwo Ustroń planuje realizację wycinki kilkunastu drzew na działce przylegającej bezpośrednio do pasa drogi powiatowej...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2022/11/26
galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT