Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Pojedynek młodych szachistów, fot. T. Lenkiewicz

Weekend z szachami

2017-03-01

W dniach 25 i 26 lutego w Goleszowie rozegrano dwa turnieje szachowe. W pierwszym, sobotnim o Puchar Śląska Cieszyńskiego zagrało 60 szachistek i szachistów. Bezkonkurencyjny okazał się trener SSz „Olimpia” Goleszów, mistrz szachowy - Maciej Mroziak.
 
- Bardzo widoczni byli zawodnicy „Olimpii” Goleszów, nie tylko przez ubranie (zielone koszulki), ale głównie przez uzyskane świetne wyniki. W grupie do 10 lat pierwszym był Mateusz Macura (8 lat) przed Mają Nieckarz i Karoliną Myrmus (obie po 9 lat) - mówi sędzia zawodów Karol Linert.

Gospodarzem turnieju była gmina Goleszów, organizatorem SSz „Olimpia” Goleszów, a zawodnicy rywalizowali w Gminnym Ośrodku Kultury w Goleszowie. Patronat honorowy objął Starosta Powiatu Cieszyńskiego.

- Wśród uczestników przeważała młodzież, ale nie brakowało też „starych wyjadaczy”. Sobotnie zawody były pierwszymi rozgrywkami w cyklu Akademii Szachowej MOKATE. W tym roku planujemy jeszcze zorganizować dwa takie turnieje. Kierowane są one głównie do mieszkańców naszego powiatu, dla innych są ograniczenia rankingowe (ELO do 1500). Nagrodami są głównie książki o tematyce szachowej  – dodaje Linert.

Zawody zakończyły się wręczeniem Maciejowi Mroziakowi nagrody za zwycięstwo w ubiegłorocznym Szachowym Grand Prix Gminy Goleszów.  

W niedzielnym turnieju wystartowało 102 szachistów, którzy przyjechali do Goleszowa m.in. z Rybnika, Pszczyny, Żor i Cieszyna. Był to już XXVII Mokate Open - Międzynarodowy Turniej Szachowy, wchodzący w Grand Prix Gminy Goleszów. Rewelacyjną dyspozycję zaprezentował Eneasz Wiewióra z SSz Gminy Pawłowice wygrywając wszystkie partie. Nadspodziewanie dobrze spisał się zawodnik goleszowskiego klubu, jedenastoletni Mateusz Myrmus, zajmując 12 miejsce!

Fundatorem nagród była firma Mokate. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar, przedstawicielka Mokate Monika Glos.

Zapraszamy do obejrzenia fotoreportarzy z obu turniejów. FOTOREPORTAŻ z soboty TUTAJ, z niedzieli TUTAJ


Pojedynek młodych szachistów, fot. T. Lenkiewicz
Pojedynek młodych szachistów, fot. T. Lenkiewicz
  

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT