Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Zwycięzcy - wręczanie nagród

Szachiści walczyli o puchary

2016-03-21

Mokate Open XXII Międzynarodowy Turniej Szachowy został rozegrany w sali Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie 13 marca 2016 roku.
Od miesiąca lista zgłoszeń była zamknięta, pełna sala, 99 uczestników, wszyscy w napięciu czekali na start. Turnieje Mokate mają na celu popularyzację szachów, dlatego kibice również mogą przebywać na sali i bez ograniczeń degustować proponowaną przez serwis sponsora kawę, herbatę i czekoladę.
Na dobrą sprawę ten turniej miał dwóch zwycięzców. Arcymistrzowie Zbigniew Pakleza i Bartłomiej Heberla wygrali po 8 partii, a ze sobą zremisowali. Punktacja pomocnicza, niedoskonała w takich przypadkach, wskazała tego pierwszego jako zwycięzcę.

Najstarszy zawodnik Alojzy Szyndler był o równe 80 lat starszy od Wojciecha Tima najmłodszego uczestnika turnieju. To dowód na to, że jest to gra międzypokoleniowa.
Po raz kolejny niespodziankę zrobił Michał Cieślar członek Stowarzyszenia Szachowego „Olimpia” Goleszów współorganizatora turnieju, najlepszą wśród pań była kadrowiczka, arcymistrzyni Karina Szczepkowska-Horowska (niedawno zdobyła tytuł Akademickiej Mistrzyni Polski), klasyfikację 60+ wygrał Krystian Hasiński (Kuźnia Rybnik), a do 10 lat Mateusz Myrmus (SSz „Olimpia” Goleszów).

Internetowy serwis turnieju i pełne wyniki: http://chessarbiter.com/turnieje/2016/ti_654/
Fotoreportaż Krzysztofa Marciniuka: http://www.beskidzka24.pl/cieszyn/artykul,goleszow_grand_prix_rozpoczete,42520.html

Komentarze w stylu super turniej i niepowtarzalny klimat motywują do jeszcze lepszej organizacji i jeszcze ciekawszych pomysłów.
Ostatnio pojechałem więc do Dobrej (Republika Czeska), jako że w końcu XIX wieku istniał tam sklep Jozefa Mokryša i zrobiłem rozpoznanie. Jeden z kolejnych turniejów tam właśnie zostanie rozegrany. Będzie to swoista sentymentalna podróż do początków tradycji biznesowej rodziny Mokryszów, głównych fundatorów goleszowskich turniejów.
Serdeczne podziękowania ślę w stronę sponsora, współorganizatorów, uczestników i członków SSz „Olimpia” za pomoc. Dziękuję za obecność Wójtowi Krzysztofowi Glajcarowi reprezentującemu Gminę Goleszów.
W turnieju pomocą sędziowską służyła mi Monika Sitek, a zdjęcia wykonał Jakub Dudys.


                                                                                                                      Karol Linert


Zwycięzcy - wręczanie nagród
Zwycięzcy - wręczanie nagród
Nagrody
Nagrody
Zwycięzcy - wręczanie nagród
Zwycięzcy - wręczanie nagród
Zwycięzcy - wręczanie nagród
Zwycięzcy - wręczanie nagród
Zwycięzcy - wręczanie nagród
Zwycięzcy - wręczanie nagród
 

Dodał
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT