Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Spotkanie z przedstawicielami gmin Bystrzyca, Nydek oraz Wędrynia

Spotkanie z przedstawicielami gmin Bystrzyca, Nydek oraz Wędrynia

2021-09-10

W minionym tygodniu w Urzędzie Gminy w Goleszowie odbyły się dwa spotkania z przedstawicielami gmin Bystrzyca, Nydek oraz Wędrynia. Celem spotkania było opracowanie koncepcji transgranicznego, czesko-polskiego projektu, który w kończącej się perspektywie finansowej planuje wraz z partnerami z Czech złożyć gmina Goleszów.

 

Współpraca transgraniczna ma sens, a mając takich partnerów jak gminy Bystrzyca, Wędrynia i Nydek, możemy zrobić naprawdę wiele na rzecz rozwijania potencjału przyrodniczego i kulturalnego na pograniczu polsko-czeskim, a więc także w gminie Goleszów! Mając na uwadze możliwe do pozyskania środki unijne rozpoczęliśmy przygotowania do złożenia wniosku projektowego, który będzie skupiał się na stworzeniu oraz wzbogaceniu wspólnej oferty turystycznej. W tym celu, w minionym tygodniu spotkaliśmy się z naszymi partnerami z Bystrzycy, a następnie zorganizowaliśmy kolejne spotkanie poszerzone o przedstawicieli gmin Wędrynia i Nydek. Efekty naszej współpracy postaramy się przedstawić jak tylko będzie to możliwe - komentuje spotkania z czeskimi partnerami Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

 

Przypomnijmy, iż aktualnie na terenie Gminy Goleszów realizowane są aktualnie trzy transgraniczne projekty dofinansowane ze środków programu Interreg V-A Republika Czeska-Polska. Największy obejmuje zmiany, które już wkrótce w pełnej okazałości będzie można podziwiać w pomieszczeniach sąsiadujących z Izbą Oświęcimską. Dwa mniejsze projekty obejmują zmiany na parterze budynku Gminnego Ośrodka Kultury, gdzie powstanie nowoczesny Punkt Informacji Turystycznej, a także współpracę z Polskim Związkiem Kulturalno-Oświatowym w Jabłonkowie, dzięki której zmiany dostrzec można już na terenie goleszowskiego TONu.


Spotkanie z przedstawicielami gminy Bystrzyca.
Spotkanie z przedstawicielami gminy Bystrzyca.
Spotkanie z przedstawicielami gmin Bystrzyca, Nydek oraz Wędrynia
Spotkanie z przedstawicielami gmin Bystrzyca, Nydek oraz Wędrynia
 

Dodał smanka
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT