Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Dzieci, fot. Tomasz Lenkiewicz

Spotkanie świąteczne w Cisownicy

2016-12-14

W sobotnie popołudnie, 10 grudnia br., w sali gimnastycznej Szkoły Podstawowej im. Jury Gajdzicy w Cisownicy odbyło się coroczne spotkanie świąteczne.

W wypełnionej po brzegi sali (ok. 150 osób) zasiedli wspólnie m.in. uczniowie, rodzice, mieszkańcy sołectwa oraz grono pedagogiczne, by obejrzeć przygotowaną z tej okazji współczesną teatralną adaptację „Opowieści wigilijnej".

 

Występ aktorów poprzedzony został wręczeniem nagród w konkursie na najładniejszą  zawieszkę piernikową. Zwycięzcami zostali:

  1. Dominika Chrapek z rodziną,
  2. Jonatan Wieroński z rodziną
  3. Jakub Rusz z rodziną

Warto wspomnieć, że wszystkie piernikowe zawieszki zostały przekazane do Hospicjum św. Łukasza w Cieszynie.


Następnie rozpoczął się spektakl. Była to historia właścicielki salonu fryzjerskiego, która w wigilijny wieczór  bardzo źle traktowała swoje pracownice i kwestujących, m.in. na cele charytatywne kolędników. Z uwagi na jej złe zachowanie pojawił się tego wieczoru duch jej zmarłej ciotki, który sprowadził fryzjerkę na dobrą drogę.


20 aktorów biorących udział w przedstawieniu, a także występ klasy 2 a oraz wspólny śpiew kolęd umiliły przybyłym to przedświąteczne popołudnie.


Życzenia z okazji świąt bożenarodzeniowych obecnym na sali złożyli: wójt Krzysztof Glajcar, zastępca wójta Grażyna Porębska-Jochacy, przewodniczący rady Bogusław Konecki i dyrektor szkoły Przemysław Misiarz (prowadzący spotkanie).


Tekst i foto Tomasz Lenkiewicz

 

Serdeczne podziękowania dla: Sylwii Molin (reżyseria), Elżbiety Stanieczek (oprawa muzyczna), Janusza Sztwiertni (nagłośnienie), Agnieszki Choińskiej (scenografia), Aleksandry Chmiel (charakteryzacje), Beaty Pieńkowskiej (oprawa multimedialna), Katarzyny Lapczyk (fryzury) i Anny Jakubik (kostiumy) składa dyrektor szkoły.

 


Spektakl
Spektakl
Dzieci, fot. Tomasz Lenkiewicz
Dzieci, fot. Tomasz Lenkiewicz
 

Dodał
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT