Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Spotkanie seniorów

Spotkanie opłatkowe w Goleszowie

2015-12-24

W sobotę 12 grudnia 2015 r., w samo południe, w strażnicy OSP w Goleszowie odbyło się spotkanie wigilijne dla seniorów z Goleszowa Górnego i Dolnego. Głównymi organizatorami uroczystości, która zgromadziła blisko 200 osób byli: Ochotnicza Straż Pożarna i Gimnazjum w Goleszowie.
Uroczystość zaszczycili swoją obecnością przedstawiciele władz naszej gminy: Wójt Gminy Goleszów – Krzysztof Glajcar, Przewodniczący Rady Gminy – Bogusław Konecki, radni powiatowi: Aleksandra Górniak i Jarosław Bodak oraz radni Goleszowa Górnego i Dolnego: Grażyna Bihun i Dariusz Gazurek. Obecni byli również: sołtysi Goleszowa Dolnego i Górnego: Karol Alkier i Tomasz Polak oraz księża obu goleszowskich parafii. Z parafii pw. św. Michała Archanioła - ksiądz Jarosław Krutak, a z parafii ewangelicko-augsburskiej – księża: Łukasz Stachelek i Marcin Liberadzki oraz diakon Karina Chwastek-Kamieniorz. Gośćmi specjalnymi były: Sylwia Cieślar – radna Sejmiku Wojewódzkiego Śląskiego oraz Aleksandra Trybuś-Cieślar – posłanka na Sejm RP VII kadencji.
O odświętny wystrój sali oraz obsługę całej uroczystości zadbali członkowie OSP w Goleszowie, pod kierunkiem prezesa OSP – Jana Szczuki. Pomagały im absolwentki goleszowskiego gimnazjum i jedna obecna uczennica tej szkoły. Stoły były bogato zastawione ciasteczkami, owocami i napojami oraz udekorowane kwiatami ufundowanymi przez Danutę Drożdż. Wystrój sali dopełniała duża, piękna choinka, tradycyjnie już przygotowana przez Grażynę Bojdę. Oprawę muzyczną całej uroczystości zapewnił zespół wokalno-instrumentalny Gimnazjum w Goleszowie pod kierownictwem Aliny Kubaszczyk.
Oficjalne przywitanie poprzedził krótki występ uczniów Gimnazjum w Goleszowie. Jako pierwszy zaprezentował się Miłosz Kubaszczyk, który na klarnecie zagrał kolędę „Bóg się rodzi”. Później kolędę „Radość dziś nastała” zaśpiewał zespół wokalno-instrumentalny. Po przywitaniu zaproszonych gości, przedstawieniu organizatorów spotkania świątecznego i pierwszych życzeniach, złożonych przez współprowadząca tą uroczystość Lidię Lankocz, wystąpiły absolwentki goleszowskiego gimnazjum: Ania Mróz z 1 LO w Cieszynie i Karolina Cieślar z 2 LO w Cieszynie, które zaśpiewały bardzo wzruszającą „Kolędę dla nieobecnych”. Tą część wigilijki zakończyło przekazanie seniorom przygotowanych przez organizatorów paczek świątecznych.
W dalszej części spotkania opłatkowego życzenia świąteczne złożyli wójt Krzysztof Glajcar, Sylwia Cieślar, Aleksandra Trybuś-Cieślar oraz ks. Jarosław Krutak, Po obiedzie głos zabrali: przewodniczący rady Bogusław Konecki, ks. Marcin Liberadzki oraz Adam Krzywoń, który w imieniu wszystkich seniorów podziękował za zorganizowanie tej uroczystości.
W drugiej części programu artystycznego wystąpiły najpierw Karolina Cieślar i Ania Mróz, a następnie zespół prowadzony przez Alinę Kubaszczyk, który wspierał ubiegłoroczny absolwent naszego gimnazjum – Marcin Podżorski. Uczniowie gimnazjum prowadzili również wspólne śpiewanie kolęd.
Przy kawie, herbacie, ciasteczkach i kołaczach była okazja na powspominanie dawnych czasów i rozmowy towarzyskie. Końcowym akcentem wigilijki było podzielenie się opłatkiem, które rozpoczął wspólną modlitwą ks. Łukasz Stachelek. To zwykle najbardziej oczekiwana i najbardziej wzruszająca chwila nie tylko dla seniorów, ale dla wszystkich uczestników spotkania. 


Cała uroczystość przebiegała w bardzo miłej oraz serdecznej atmosferze i z pewnością na długo pozostanie w pamięci uczestników.
W przygotowanie spotkania wigilijnego zaangażowanych było wiele osób. Słowa gorącego podziękowania należą się organizatorom tej uroczystości, którymi byli:
- członkowie OSP Goleszów, z prezesem Janem Szczuką na czele, którzy zajęli się przygotowaniem sali i organizacją uroczystości,
- młodzież Gimnazjum w Goleszowie pod kierownictwem Aliny Kubaszczyk, której towarzyszyli absolwenci tej szkoły.
- sołtys Goleszowa Dolnego Karol Alkier z żoną Zofią (przygotowali 19 kg drobnych ciasteczek!),
- byli radni Goleszowa Górnego i Dolnego: Leszek Szlauer i Dariusz Orawiec,
- radna Goleszowa Dolnego – Grażyna Bihun
- Lidia Lankocz,
- Karol Krawiec,
- Grażyna Bojda,
- księża: Jarosław Krutak i Łukasz Stachelek,
- ubiegłoroczne absolwentki gimnazjum w Goleszowie
- Magdalena Mróz (obsługa fotograficzna uroczystości).

Serdeczne podziękowania należą się wielu sponsorom, którzy finansowo lub rzeczowo wsparli to świąteczne spotkanie. Dzięki nim wigilijka mogła mieć tak bogatą oprawę.
Sponsorami byli: OSP w Goleszowie, Firma Schuller Eh’klar Ustroń, Firma ARSON Katowice, Jacek Grelowski GK FORGE, ESTETIC-LAB Elżbieta Szczuka, Karol Alkier z małżonką Zofią, Tomasz Polak, POLSPRZĘT – Janusz Morawiec, 'SIGMA-LI' SJ WIEJACHA, Z.R.D. Kazimierz Kubok, Emilia Gibiec, Apteka „Pod Chełmem”, Ośrodek Zdrowia w Goleszowie, dr Jan Śliwka, Anna i Jerzy Sikorowie, Jolanta i Janusz Sikorowie, Maria Kubańska-Branny, Maria i Zbigniew Szklorzowie, Lidia i Jacek Lankoczowie, Leszek Szlauer, RKS Goleszów, Grażyna Bojda, Danuta Drożdż, Firma ELPOL Jerzego Poloka, Firma Donex – Donocik, TROS-EKO, FAMEKS Goleszów, firma „RAJSKIE SMAKI”, radni powiatowi: Aleksandra Górniak i Jarosław Bodak, radni Goleszowa Górnego i Dolnego: Grażyna Bihun, Elżbieta Duraj, Dorota Branny i Dariusz Gazurek, Bank Spółdzielczy w Goleszowie, Magdalena i Henryk Mróz.

W imieniu organizatorów dziękuję wszystkim, którzy wzięli udział w tegorocznym spotkaniu opłatkowym i którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do tak udanego przebiegu całej uroczystości.

Fotoreportaż autorstwa Madaleny Mróz tutaj

                                                                                 Współprowadzący wigilijkę dla seniorów – Henryk Mróz


Choinka
Choinka
Spotkanie seniorów
Spotkanie seniorów
Występy artystyczne
Występy artystyczne

Dodał
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
      1 2 3 4
5 6 7 8 9 10 11
12 13 14 15 16 17 18
19 20 21 22 23 24 25
26 27 28 29 30 31  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT