Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner i Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar podpisują porozumienie o wspólnej współpracy

Podpisano porozumienie z Polskim Związkiem Narciarstwa

2015-06-28

24 czerwca podczas sesji Rady Gminy Goleszów miały miejsce dwa wyjątkowe wydarzenia. Pierwszym z nich było uhonorowanie byłych już sołtysów – Jana Poloczka (Goleszów Górny) i Wernera Zająca (Dzięgielów), którzy odpowiednio 17 i 16 lat pełnili funkcję sołtysów w swoich miejscowościach.


Praca sołtysa wiąże się olbrzymim zaangażowaniem w życie wsi i poszczególnych mieszkańców.  Jest to praca na rzecz lokalnej społeczności przez „24 h”. Będąc sołtysem, wraz z radą sołecką i mieszkańcami, rozwiązuje się najważniejsze problemy danej miejscowości, ale również kreuje się jej przyszłość.


Obaj Panowie otrzymali z rąk wójta Krzysztofa Glajcara oraz przewodniczącego rady Bogusława Koneckiego pamiątkowe tabliczki, na których widnieje napis „Za dbałość o dobro lokalnej społeczności i podejmowanie działań i inicjatyw służących rozwojowi sołectwa”. Następnie byli już sołtysi podziękowali za wspólne lata pracy na rzecz swoich miejscowości i życzyli swoim następcom wiele sił i wytrwałości w pełnieniu funkcji sołtysów.

Drugim, wyjątkowym wydarzeniem podczas sesji rady było podpisanie porozumienia o współpracy pomiędzy Gminą Goleszów a Polskim Związkiem Narciarskim. Przed podpisaniem porozumienia wójt Krzysztof Glajcar oraz prezes Apoloniusz Tajner odnieśli się do wieloletniej historii skoków narciarskich w Goleszowie.


LKS "Olimpia" Goleszów to historia, teraźniejszość, przyszłość. Chluba naszej Gminy – zaznaczył wójt.  Dzięki zaangażowaniu całych rodzin, poszczególnych ludzi, przy goleszowskich skoczniach dzieje się wiele dobrego. I za to im dziękuję. Szczególne podziękowania kieruję do Prezesa LKS „Olimpia” Goleszów Stanisława Dudy, który wkłada w klub całe serce i wiele zaangażowania – powiedział wójt Krzysztof Glajcar.


Porozumienie otworzy nam drogę do modernizacji skoczni narciarskich w Goleszowie. Na kompleksie tym co roku odbywają się międzynarodowe zawody w których startują dzieci jak i młodzież. Chcielibyśmy wyremontować ten obiekt żeby zapewnić młodym skoczkom odpowiednie warunki do uprawiania skoków narciarskich, ale mam tutaj na myśli również ich bezpieczeństwo. Zdaję sobie sprawę, że modernizacja będzie trochę kosztować. Chciałbym, by skocznie w przyszłości wyglądały tak, jak chociażby w Wiśle Centrum. To takie moje marzenie. Wiadomo, że do tego trzeba się będzie odpowiednio przygotować, ale przede wszystkim pozyskać zewnętrzne środki. Mam nadzieję, że zawarte dziś porozumienie da nam pewne możliwości, które pozwolą pozyskać środki zewnętrzne np. od marszałka województwa śląskiego – dodał wójt
 

Następnie głos zabrał Prezes Polskiego Związku Narciarskeigo Apoloniusz Tajner, który przypomniał swoje rodzinne, goleszowskie korzenie i początek swojej kariery związanej ze skokami narciarskimi.


Celem tego spotkania jest podpisanie porozumienia z Gminą Goleszów a to na pewno pozwoli  otworzyć drogę do różnego rodzaju działań formalnych, ale już nie samodzielnie tylko wspólnie, z nami. Co ważne, porozumienie nie naraża na koszty ani Gminy, ani Związku. Pozwoli zaś na wspólne działania – podkreślił Apoloniusz Tajner.
 


 


Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner i Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar podpisują porozumienie o wspólnej współpracy
Prezes Polskiego Związku Narciarskiego Apoloniusz Tajner i Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar podpisują porozumienie o wspólnej współpracy
Od lewej: Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Konecki, Werner Zając, Jan Poloczek i Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar
Od lewej: Przewodniczący Rady Gminy Bogusław Konecki, Werner Zając, Jan Poloczek i Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Zespół Silesia Tyrol Band. Fot. http:silesiantb.pl

  Tyrolskie nuty na goleszowskich dożynkach

  19.08
  2022
  Przedstawiamy kolejny zespół, który uświetni tegoroczne Dożynki Gminne - Dni Gminy Goleszów. Przed publicznością zebraną na goleszowskiej...
 • Przemysław Konecki na podium. Foto: archery.pl

  Sukces Przemysława Koneckiego

  19.08
  2022
  Miło nam poinformować, że mieszkaniec naszej gminy - Przemysław Konecki został zwycięzcą Pucharu Europy Juniorów w konkurencji łuk...
 • Zespół Pieśni i Tańca "Goleszów"

  Na dożynkach wystąpi Zespół Pieśni…

  18.08
  2022
  W czasie tegorocznych Dożynek Gminnych - Dni Gminy Goleszów wystąpi nasz rodzimy Zespół Pieśni i Tańca "Goleszów", działający od marca 1993...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

2022/08/14
galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT