Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Młodzieżowa Rada Gminy Goleszów

Pierwsza sesja Młodzieżowej Rady Gminy

2022-11-16

16 listopada odbyła się inauguracyjna sesja Młodzieżowej Rady Gminy Goleszów pierwszej kadencji. Po otwarciu posiedzenia wójt Sylwia Cieślar wręczyła zaświadczenia o wyborze, a każdy z młodych radnych złożył uroczyste ślubowanie. W dalszym porządku obrad znalazły się między innymi wybory, w których wyłoniono prezydium rady. Przewodniczącą została Dorota Kawulok, funkcję wiceprzewodniczącego objął Jan Rudziński, a sekretarza Maja Kosman.

 

Cieszę się ogromnie, że widzę dziś pełny skład Młodzieżowej Rady Gminy, gratuluję każdemu i każdej z Was z osobna. Gratulacje składam również Waszym Rodzicom, opiekunom i dyrektorom szkół. Jestem z Was dumna, że chcecie reprezentować młodzież Gminy Goleszów w samorządzie. Dziękuję, że zdecydowaliście się na objęcie tej społecznej funkcji.

(…) Razem będziemy pracować nad rozwojem naszej gminy, aby była miejscem atrakcyjnym i przyjaznym dla młodego pokolenia ” – powiedziała do radnych-juniorów wójt Sylwia Cieślar.

 

Już jako kandydaci, wszyscy radni-juniorzy deklarowali chęć godnego reprezentowania rówieśników na gminnym forum samorządowym. Pytani o propozycje, które będą chcieli przedłożyć dorosłej radzie gminy, wymienili: budowę obiektów sportowych i rekreacyjnych, takich jak profesjonalny pump track czy boisko do gier zespołowych, organizowanie rozgrywek sportowych, wycieczki zagraniczne, wymianę międzyszkolną w obrębie kraju dla zaznajomienia się z funkcjonowaniem innych szkół i uczenia się od siebie nawzajem. To tylko niektóre z inicjatyw planowanych przez młodych radnych w rozpoczynającej się pierwszej kadencji. Serdecznie gratulujemy wszystkim nowo wybranym radnym i ich rodzicom. Życzymy satysfakcji z pełnienia powierzonej funkcji oraz owocnej działalności.

 

Poniżej przedstawiamy pełny skład Rady:

 

Dorota Kawulok - Przewodnicząca

Jan Rudziński - Wiceprzewodniczący

Maja Kosman - Sekretarz

Wiktor Adamczyk

Paweł Beczała

Bianka Biędzio

Błażej Jankowski

Oskar Łomozik

Julia Maryanek

Bartosz Marzec

Filip Polok

Lena Sikora


Młodzieżowa Rada Gminy Goleszów
Młodzieżowa Rada Gminy Goleszów
  

Dodał Ewa Branny
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
luty 2023
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: luty

2023/02/1 2023/02/4 2023/02/11
galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT