Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa

Nowy wóz strażacki w Godziszowie

2021-10-26

Sobota, 23 października 2021 roku z pewnością zapisze się na kartach historii Godziszowa, jednego z najmniejszych sołectw w naszej gminie. W tym dniu odbyło się przywitanie pierwszego w historii działającej w tej miejscowości Ochotniczej Straży Pożarnej fabrycznie nowego samochodu ratowniczo-gaśniczego.

 

Mieszkańcy licznie zgromadzili się pod remizą, wyglądając nadjeżdżającego pojazdu. Po godz. 14.00 MAN TGE 6.180 GLBM w asyście innych wozów bojowych dotarł na miejsce. Radość była ogromna. W uroczystości, oprócz mieszkańców i druhów ze wszystkich OSP w gminie, wzięli udział także przedstawiciele władz samorządowych. Wójt Gminy przekazała druhom z Godziszowa dwa kompletne aparaty powietrzne, które stanowić będą wyposażenie pojazdu. Zaskoczeni strażacy od razu zademonstrowali mieszkańcom, na czym polega korzystanie z tego sprzętu.

 

- Odkąd jestem Wójtem, już trzecia OSP otrzymała fabrycznie nowy samochód. Trzy lata , trzy samochody - OSP Bażanowice, OSP Cisownica oraz  OSP Godziszów. To ogromny sukces. Wszystkie zostały zakupione przy wsparciu środków zewnętrznych. Tym razem główny strumień finansowych stanowiły pieniądze Województwa Śląskiego. Już dzisiaj zapraszam wszystkich na uroczystość oficjalnego przekazania samochodu, która odbędzie się w maju przyszłego roku. Mam nadzieję, że w obecności znamienitych gości, w tym reprezentujących instytucje wspierające nas w zakupach nowych wozów bojowych, m.in. Województwa Śląskiego, Wojewódzkiego Funduszu Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Katowicach czy Państwowej Straży Pożarnej, będziemy mogli cieszyć się z kolejnego sukcesu naszej wspólnoty samorządowej – powiedziała Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.     


Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa
  

Dodał ifranek
 

Pozostałe aktualności:

 • zawody 2019r

  Konkurs Skoków Narciarskich

  26.11
  2021
  Zapraszamy na Konkurs Skoków Narciarskich Dzieci i Młodzieży "Mikołaj z Goleszowa", który odbędzie się 27 listopada 2021r. w kompleksie...
 • Warsztaty zioła 2

  Spotkanie z zielarką w Klubie…

  26.11
  2021
  W czwartek 25 listopada seniorki z Klubu Seniora w Bażanowicach wzięły udział w kolejnym z serii warsztatów przygotowywanych w ramach jego...
 • Podatki bez zmian

  Podatki bez zmian

  25.11
  2021
  Listopadowa sesja Rady Gminy otwarła czwarty rok kadencji obecnych władz samorządowych. Wśród wielu ważnych kwestii, które zostały w jej...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2021/11/11
galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT