Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Wójt Sylwia Cieślar z wolontariuszkami Orkiestry

Nowy rekord finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Goleszowie!

2020-01-13

W minioną niedzielę, 12 stycznia odbył się 28. finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy. Orkiestra pod batutą Jurka Owsiaka zbierała środki na zakup sprzętu mającego na celu zapewnienie najwyższych standardów diagnostycznych i leczniczych w dziecięcej medycynie zabiegowej. Zbiórkę na rzecz WOŚP zorganizował także goleszowski sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, który zebrał ponad 21 tys. zł.   
 
Gminny sztab Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy mieścił się w Szkole Podstawowej w Goleszowie, a jego działania koordynował Andrzej Kloske, pełniący funkcję zastępcy dyrektora goleszowskiej podstawówki. Puszka Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy znajdowała się także w biurze podawczym Urzędu Gminy w Goleszowie.   
 
Finał WOŚP w Szkole Podstawowej w Goleszowie rozpoczął się o godzinie 15:00 i obejmował liczne atrakcje, wśród których znalazły się występy chóru szkolnego, przedstawienia teatralne, pokazy taneczne i licytacje. Gościem specjalnym goleszowskiego sztabu był Wyższobramski Chór Kameralny. W sztabie działała także bogato zaopatrzona kawiarenka z herbatą, kawą i przepysznymi domowymi ciastami. Imprezy i zbiórki trwały do godz. 18:00.   
 
W sumie, w trakcie 28. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy do puszek goleszowskich wolontariuszy trafiło 21 268,49 zł oraz 1591 czeskich koron, 7 euro i 20 dolarów amerykańskich. Ponad 160 zł trafiło do puszki, która znajdowała się w biurze podawczym Urzędu Gminy w Goleszowie. Podczas ubiegłorocznego tj. 27. finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Goleszowie, udało się zebrać kwotę 17 655,67 zł. Tegoroczny wynik jest zatem o ponad 3600 zł wyższy do tego z 2019 roku.   
 
- Cieszę się ogromnie, iż Wielka Orkiestra Świątecznej Pomocy zagrała także w Goleszowie. Dziękuję wszystkim wolontariuszom oraz osobom zaangażowanym w działanie sztabu, za przygotowanie pysznych wypieków, organizację występów i licytacji. Dziękuje także mieszkańcom gminy Goleszów za wsparcie Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy, która od lat doposaża w niezbędny sprzęt także Szpital Śląski w Cieszynie. Jestem przekonana, iż każda złotówka wrzucona do puszki wolontariuszy WOŚP przełoży się na poprawę jakości wykonywanych zabiegów w naszym najbliższym otoczeniu - komentuje Sylwia Cieślar - wójt Gminy Goleszów.   
 
Zaangażowanie mieszkańców gminy Goleszów w kolejny finał Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy widziane było także w największym sztabie na terenie powiatu cieszyńskiego, który znajdował się w Cieszynie. Odbywający się na cieszyńskim rynku finał WOŚP wsparli bowiem strażacy z jednostek Ochotniej Straży Pożarnej z Bażanowic i Dzięgielowa, którzy w trakcie trwania finału WOŚP przeprowadzili pokazy ratunkowe, a także strażacy z jednostki Ochotniczej Straży Pożarnej z Godziszowa, którzy pomagali przy rozstawianiu namiotu. 

28. finał WOŚP w Goleszowie
28. finał WOŚP w Goleszowie
Wójt Sylwia Cieślar z wolontariuszkami Orkiestry
Wójt Sylwia Cieślar z wolontariuszkami Orkiestry
28. finał WOŚP w Goleszowie
28. finał WOŚP w Goleszowie
28. finał WOŚP w Goleszowie
28. finał WOŚP w Goleszowie
Stanowisko strażackie w Cieszynie
Stanowisko strażackie w Cieszynie
 

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
grudzień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30 31      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: grudzień

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT