Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Wspólny śpiew, fot. z archiwum organizatorów

Konferencja Młodych 2017

2017-04-05

W Cieszynie odbyła się XI Konferencja Młodych pod hasłem „Bez ograniczeń”. Organizatorem konferencji była Parafia Ewangelicko-Augsburska w Dzięgielowie i jej młodzież działająca w ramach duchowego portalu internetowego www.dlaTego.org. Miejscem konferencji, jak w minionych latach, był Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy”. W tym roku spotkaliśmy się tam w sobotę, 25 marca.


Po 10 latach organizowania konferencji młodzież postanowiła coś zmienić w planie jej  przebiegu. Spotkanie rozpoczęło się już o godz. 11.15. Kolejną  nowością było rozpoczęcie go wspólnym śpiewem, uwielbianiem Boga wraz z zespołem „Synogarlica” z dzięgielowskiego zboru. Zespół jeszcze raz tego dnia prowadził uwielbienie po przerwie obiadowej. Kolejną innowacją była propozycja, aby wysłuchać jednego wykładu więcej niż dotychczas.


Pierwszy wykład zatytułowany „Dlaczego odwracamy kota ogonem?” poprowadził ks. Grzegorz Olek, duchowny pracujący w Centrum Misji i Ewangelizacji w Dzięgielowie. Jeżeli zafrapował Cię ten tytuł i to, co się za nim kryje, zapraszam do odsłuchania wykładu na stronie www.dlaTego.org i fb (warto zresztą wysłuchać wszystkich wykładów). Kolejny temat brzmiał prowokacyjnie (lub marketingowo?): „50 twarzy chrześcijanina” i poruszał problem relacji damsko-męskich, a przygotował go w bardzo ciekawy i przykuwający uwagę słuchaczy sposób ks. Tymoteusz Bujok z Gliwic, wikariusz tamtejszej parafii, zarazem też diecezjalny duszpasterz młodzieży diecezji katowickiej.


Po przerwie obiadowej miał miejsce blok kolejnych dwóch wykładów, zarówno ciekawych, jak i dynamicznych (nie obyło się bez  „sucharów”) w przekazie i treści. Ks. Łukasz Stachelek z Goleszowa poruszył temat „Jak daleko nie jest za daleko” w kontekście: chrześcijanin a alkohol, narkotyki, nikotyna itd. Jedynym mówcą „nie z branży” był biznesmen, znany mówca motywacyjny Aleksander Macha z Gliwic,  który skonfrontował nas na koniec z tematem „Tożsamość”, zadając pytanie: czy przyjęłaś/przyjąłeś już tożsamość od Chrystusa, bo tylko ta tożsamość definiuje to, kim jesteś i co robisz w życiu. Finałem Konferencji Młodych, jak co roku, był wieczorny koncert uwielbienia, który w tym roku poprowadził zespół Centrum Misji i Ewangelizacji (CME). Słowo ewangelizacyjnego przesłania wypowiedział ks. Andrzej Wójcik, gliwicki proboszcz.

    
Koncert zgromadził ponad 150 osób (w sali COK „Dom Narodowy” to maksimum!), a w całej konferencji wzięło udział blisko 170 młodych ludzi! Bóg podarował nam dobry duchowy czas, świetnych mówców, wspaniałych uczestników, słoneczną pogodę, świetne zespoły muzyczne oraz zaangażowaną w przygotowanie i przeprowadzenie konferencji młodzież z parafii Dzięgielów. Dziękujemy Wam wszystkim za błogosławiony czas, podczas którego odczuwaliśmy działanie Ducha Świętego w Kościele. Tą konferencją chcieliśmy też wyrazić wdzięczność Panu Kościoła, Jezusowi Chrystusowi, za 500 lat Reformacji. Oby nasz kościół przez młodych ludzi mógł być kościołem żywym, biblijnym i składającym mocne świadectwo duchowej odnowy – reformacji serc – której wciąż potrzebuje człowiek żyjący w XXI wieku. Zapraszamy na kolejną Konferencję Młodych za rok!

Uczestnik

Zdjęcia z archiwum organizatorów


Wspólny śpiew, fot. z archiwum organizatorów
Wspólny śpiew, fot. z archiwum organizatorów
Wspólny śpiew
Wspólny śpiew
Wykład
Wykład
Publiczność
Publiczność
Ks. Łukasz Stachelek podczas wykładu
Ks. Łukasz Stachelek podczas wykładu
Wręczanie upominków
Wręczanie upominków
Występ zespołu
Występ zespołu
Nagrywanie telefonem komórkowym spotkania
Nagrywanie telefonem komórkowym spotkania
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
luty 2023
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: luty

2023/02/1 2023/02/4 2023/02/11
galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Centrum usług społecznych Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT