Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Kwalifikacja przeprowadzona zostanie w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej, budynek Starostwa Powiatowego w Cieszynie, ul. Bobrecka 29, piętro III, p. 202.

Informacja na temat kwalifikacji wojskowej

2021-10-06

W dniach od 11 do 13 października w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej, budynek  Starostwa Powiatowego w Cieszynie odbędzie się kwalifikacja wojskowa dla mężczyzn urodzonych w 2002 roku oraz osób starszych z terenu Gminy Goleszów. W dniu 2 listopada w tym samym miejscu odbędzie się natomiast kwalifikacja wojskowa dla kobiet.

 

Osoba stawiająca się do kwalifikacji po raz pierwszy przedstawia:

 • dowód osobisty lub inny dokument pozwalający na ustalenie tożsamości;
 • dokument potwierdzający przyczyny niestawienia się do kwalifikacji wojskowej, jeśli stawienie się do kwalifikacji wojskowej w terminie określonym w wezwaniu nie było możliwe;
 • Powiatowej Komisji Lekarskiej przedstawia się posiadaną dokumentację medyczną oraz wyniki badań z okresu 12 miesięcy poprzedzających stawienie się do kwalifikacji;
 • aktualną fotografię 3 x 4 cm, bez nakrycia głowy;
 • dokumentację potwierdzającą poziom wykształcenia, pobierane nauki, posiadane kwalifikacje zawodowe.

 

Nieotrzymanie wezwania imiennego nie zwalnia osoby podlegającej kwalifikacji wojskowej od obowiązku stawienia się w terminie i miejscu wyznaczonym w obwieszczeniu Wojewody Ślaskiego. Niedokonanie obowiązku stawienia się do kwalifikacji wojskowej lub odmowa poddania się badaniom lekarskim podlega grzywnie albo karze ograniczenia wolności. Dodatkowe informacje można uzyskać w Urzędzie Gminy Goleszów – biuro ewidencji ludności pokój nr 8, lub telefonicznie: 33/ 4790510 wew.47.

 

WAŻNE! Prosimy zabrać ze sobą przesłane i wypełnione dokumenty: „kwestionariusz danych do ewidencji wojskowej” oraz „ankietę wstępnej kwalifikacji”. W związku z zagrożeniem epidemicznym, pozwoli to na skrócenie czasu pobytu osoby stawiającej się do kwalifikacji wojskowej. 

 

Kwalifikacja przeprowadzona zostanie w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej, budynek  Starostwa Powiatowego w Cieszynie, ul. Bobrecka 29, piętro III, p. 202.


Kwalifikacja przeprowadzona zostanie w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej, budynek Starostwa Powiatowego w Cieszynie, ul. Bobrecka 29, piętro III, p. 202.
Kwalifikacja przeprowadzona zostanie w siedzibie Powiatowej Komisji Lekarskiej, budynek Starostwa Powiatowego w Cieszynie, ul. Bobrecka 29, piętro III, p. 202.
  

Dodał smanka
 

Pozostałe aktualności:

 • Panorama Goleszowska świętuje swoje 30-lecie. Tym bardziej zachęcamy wiernych Czytelników naszego gminnego informatora do lektury.

  Jubileuszowa Panorama Goleszowska

  21.10
  2021
  Panorama Goleszowska świętuje swoje 30-lecie. Tym bardziej zachęcamy wiernych Czytelników naszego gminnego informatora do lektury.
 • Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych Rolników do udziału w II Ogólnopolskim Konkursie Testowym z zakresu bezpiecznej pracy w gospodarstwie rolnym.

  Ogólnopolski konkurs dla rolników

  21.10
  2021
  Oddział Regionalny Kasy Rolniczego Ubezpieczenia Społecznego w Częstochowie zaprasza wszystkich zainteresowanych Rolników do udziału w II...
 • ul. Objazdowa

  Ulice Objazdowa w Bażanowicach oraz…

  21.10
  2021
  Zakończyła się modernizacja kolejnych dróg w gminie Goleszów. Tym razem udało się wyremontować ulice: Objazdową w Bażanowicach na...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT