Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Wiesław Legierski, wójt Sylwia Cieślar, Grzegorz Turkiewicz, fot. TL

Gmina Goleszów przyjazna rowerzystom

2019-09-10

Podczas poniedziałkowej konferencji prasowej poświęconej organizacji Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport, gmina Goleszów otrzymała tytuł „Przyjaźni rowerzystom".

 

Przyznany tytuł to efekt współpracy jaką gmina Goleszów nawiązała z Komisją Masters Polskiego Związku Kolarskiego oraz Stowarzyszeniem Wspierania Inicjatyw Rowerowych Cyclo Partner, mającej na celu organizację Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport. W ramach nawiązanej współpracy, w najbliższą sobotę, 14 września do Goleszowa zawita ok. 200 uczestników górskiego wyścigu z całej Polski, którzy ścigać się będą na pięknych trasach przebiegających przez gminy Goleszów, Dębowiec oraz Skoczów.

 

- Gmina Goleszów jest przyjazna rowerzystom i w takim kierunku będzie nadal podążać. Mam nadzieję, że uczestnicy Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym podzielą opinię Komisji Masters Polskiego Związku Kolarskiego oraz Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Rowerowych Cyclo Partner, od których otrzymaliśmy ten zaszczytny tytuł – komentuje Sylwia Cieślar, wójt gminy Goleszów, która od dłuższego czasu dążyła do zorganizowana Górskich Mistrzostw Polski w Kolarskie Szosowym na terenie gminy Goleszów.

- Przyjazd kolarzy do Goleszowa to świetna okazja do promocji walorów turystycznych naszej gminy. Mam nadzieję, że będzie to także święto dla mieszkańców naszej gminy, którzy gościć będą zawodników z całego kraju. Wszystkich Państwa zachęcam do czynnego udziału w zawodach oraz do kibicowania – dodaje wójt Goleszowa.

 

W poniedziałkowej konferencji prasowej udział wzięli organizatorzy Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport reprezentowani przez Grzegorza Turkiewicza – przewodniczącego Komisji Masters i Cyklosport PZKol oraz Wiesława Legierskiego ze Stowarzyszenia Wspierania Inicjatyw Rowerowych Cyclo Partner, a także gospodarz głównej części wyścigu Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar.


Wiesław Legierski, wójt Sylwia Cieślar, Grzegorz Turkiewicz, fot. TL
Wiesław Legierski, wójt Sylwia Cieślar, Grzegorz Turkiewicz, fot. TL
  

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • XXXIII sesja Rady Gminy Goleszów

  XXXIII sesja Rady Gminy Goleszów

  28.10
  2021
  27 października 2021 r. w sali sesyjnej goleszowskiego urzędu odbyły się kolejne obrady związane z pracami Rady Gminy Goleszów. Podjęte...
 • COVID-19

  COVID-19 - wzrost liczby zachorowań

  27.10
  2021
  W ostatnim czasie na terenie Gminy Goleszów odnotowano kolejne przypadki osób, u których potwierdzono zakażenie wirusem SARS-CoV-2. W związku z...
 • Przyjazd nowego wozu strażackiego do Godziszowa

  Nowy wóz strażacki w Godziszowie

  26.10
  2021
  Sobota, 23 października 2021 roku z pewnością zapisze się na kartach historii Godziszowa, jednego z najmniejszych sołectw w naszej gminie. W tym...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2021/10/30
galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT