Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Robótki ręczne

Dzień artystów

2015-11-17

W niedzielę 8 listopada br. w sali widowiskowej Gminnego Ośrodka Kultury zostało zorganizowane spotkanie twórców i artystów Gminy Goleszów.
Gości przywitała dyrektor GOK Jolanta Warsińska zapraszając do wysłuchania występu Orkiestry Dętej „Goleszów Band” pod kierownictwem Grzegorza Ogrockiego. Grupa muzyków zaprezentowała szlagiery światowej muzyki.
Na spotkanie został zaproszony  gość honorowy, laureat tegorocznej nagrody w dziedzinie kultury im. ks. Leopolda Jana Szersznika, grafik i projektant wielu znanych polskich znaków firmowych – Karol Śliwka.
Pochodzący z Harbutowic absolwent Akademii Sztuk Pięknych w Warszawie spędził większość życia w stolicy. Jest twórcą znaków graficznych takich jak: orzeł w podręczniku Wydawnictw Szkolnych i Pedagogicznych, znaku Ministerstwa Łączności, znaku „Smyk” warszawskiego domu towarowego, rozkwitającego kwiatu na kremach marki „Uroda” i znaku na flakonach wody kolońskiej „Wars”, a także znaku graficznego „Instytutu Matki i Dziecka” w Warszawie. Najbardziej rozpoznawalnymi jego znakami jest skarbonka Banku PKO BP oraz logo Biblioteki Narodowej. Ogółem zaprojektował około czterystu znaków graficznych. Po krótce opowiedział jak udało mu się pogodzić swoją pracę z pasją.
Następnie kolejno zaproszeni artyści i twórcy prezentowali swoją działalność (robótki ręczne, wypieki, malarstwo, twórczość, wiersze i inne rękodzieło), a byli to m.in reprezentanci sołectw:


Dzięgielów:
- KGW Dzięgielów (rękodzieło, decupage, koraliki),
- Jan Gluza (malarstwo),
- Bogdana Zakolska (wiersze, obrazy),
- Andrzej Macura (wiersze).

Cisownica
- Kółko gwarowe „Utropki” - Oliwia Kluz, Zuzanna Plinta,
- Zespół „Pszocielki” i KGW  -Eugenia Larysz, Ewa Hladky, Halina Herzyk, Zuzanna Włosok (rękodzieło)
- Krystyna Morys-Grochal (wiersze)

Leszna
- Edyta Pieczonka (wyszywanie Kabotów),
- Biłko Lidia (robótki ręczne),
- Samuel Kłoda (malarstwo).

Goleszów Górny
- Teresa Siedlak-Wielgosz (rękodzieło, wiklina papierowa, bombki),
- Ewa Klekot (haft).

Goleszów Dolny

- Albin Klimczak (malarstwo),
- Krystyna Małysz (rękodzieło, koraliki)
- Paweł Małysz (wiersze)
- Monika Grzanka (biżuteria),
- Helena Mańka (rękodzieło).

Goleszów Równia
- Grażyna Foltyn (rękodzieło)

Kozakowice
- Anna Czudek (wypieki).


Spotkanie uświetnił występ kółka gwarowego „Utropki” z Gminnej Świetlicy w Cisownicy, przygotowanego pod kierunkiem Danuty Brańczyk, a także występ ZPiT "Goleszów" w choreografii Barbary Gacek.
W pierwszym „Dniu Artystów Gminy Goleszów” uczestniczył Arkadiusz Sztwiertnia reprezentujący Cieszyński Ośrodek Kultury „Dom Narodowy” oraz goście i sympatycy z okolicznych miast i wsi.
Podczas poczęstunku przygotowanego przez GOK twórcy-amatorzy rozmawiali o swoich zainteresowaniach, wymieniali spostrzeżenia i dzielili się doświadczeniami.
W trakcie niedzielnego popołudnia można było podziwiać wystawione obrazy oraz wspaniały dorobek osób tworzących z pasją (zapraszamy do fotoreportażu).
Na zakończenie Jolanta Warsińska podziękowała wszystkim za udział i zaprosiła na podobne spotkanie, w większym gronie, już za rok.
 

                                                                                               Redakcja

 

Szczególne podziękowania dla sołtysów za wkład w zorganizowanie tego przedsięwzięcia składa dyrekcja Gminnego Ośrodka Kultury w Goleszowie


Robótki ręczne
Robótki ręczne
  

Dodał
 

Pozostałe aktualności:

 • Baner

  Grant dla Szkoły Podstawowej w…

  27.06
  2022
  Po raz kolejny Szkoła Podstawowa działająca przy Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Dzięgielowie zyskała uznanie kapituły w konkursie...
 • Pamiątkowe zdjęcie uczestników uroczystości

  Jubileusz 60-lecia KGW Kisielów

  27.06
  2022
  60 lat KGW Kisielów W sobotę 25 czerwca członkinie Koła Gospodyń Wiejskich w Kisielowie uroczyście obchodziły 60- lecie swojego istnienia....
 • Rywalizacja wędkarzy

  Świętojańskie zawody za nami

  27.06
  2022
  W minioną sobotę odbyły się XXIII Świętojańskie Zawody Wędkarskie Par Mieszanych. W rywalizacji sportowej wzięło udział 21 par. Po 3...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2022
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30      

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

galeriagaleria zdjęć
Panorama Goleszowska Opady i Jakość powietrza Senior+ Pomagamy mieszkańcom Pomoc dla Ukrainy Szczepienia COVID-19 Zapisz się do newslettera sms Zapisz się do newslettera email Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów
Odpady komunalne
Łowiectwo
Elektorniczna skrzynka podawcza
Jak załatwić sprawę w urzędzie
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego
Gminny ośrodek kultury Gminne centrum informacji Gminny ośrodek pomocy społecznej Cmentarze komunalne Gminna biblioteka publiczna Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT