Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Kapitan Ameryka przy szachownicy, fot. Tomasz Lenkiewicz

Bajkowe szachy w Goleszowie

2016-01-28

Księżniczki, wróżki, strażacy, rycerze, postacie z bajek i filmów zasiadły 24 stycznia za szachownicami w Goleszowie. Ponad 70 przebranych dzieci rywalizowało w minioną niedzielę w DZIECIĘCYM TURNIEJU SZACHOWYM PRZEBIERAŃCÓW „Z innej bajki”. 

Prawdopodobnie był to pierwszy taki turniej w Polsce. Każdy młody uczestnik miał przynajmniej jedną osobę towarzyszącą, tym samym sala w goleszowskim ośrodku kultury pękała w szwach.

 
Dzieci rywalizowały w klasyfikacji dziewczyn i chłopców, w trzech grupach wiekowych: do 8, 10 i 13 lat. Najlepszymi szachistami zostali: Kamil Grochol (MKSz Rybnik), Oliwia Czerwińska (UKS Baszta Wodzisław Śląski), Mateusz Gorzołka (SSz Olimpia Goleszów), Anna Mainka (UKS Baszta Wodzisław Śląski), Szymon Stanik (AKS Mikołów), Olga Więcek (PSSz Pszczyna). Najmłodszym zawodnikiem turnieju był Wojciech Tim (Pałac Młodzieży Katowice - rocznik 2010).
 
Na wszystkich uczestników zawodów czekały medale i produkty firmy MOKATE, zaś najlepsi szachiści otrzymali puchary i książki o tematyce szachowej. Nagrody wręczali: Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar, Monika Glos z firmy MOKATE i członkowie SSz Olimpia Krzysztof Macura, Łukasz Gorzołka i Marzena Kądziela.
 
Organizatorem turnieju było Stowarzyszenie Szachowe Olimpia Goleszów i Gmina Goleszów, zaś sponsorem nagród był dr Adam Mokrysz i firma MOKATE. 
Sędzią głównym, a zarazem szeryfem zawodów był Karol Linert. W prowadzeniu turnieju asystowali mu Łukasz Foltyn (w przebraniu kowboja) i Bartłomiej Linert .
 
Fotoreportaż z tego wydarzenia można zobaczyć TUTAJ
 

Kapitan Ameryka przy szachownicy, fot. Tomasz Lenkiewicz
Kapitan Ameryka przy szachownicy, fot. Tomasz Lenkiewicz
  

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Gminne Obchody Dnia Strażaka

  Gminne Obchody Dnia Strażaka

  24.05
  2022
  W sobotę, 28 maja o godz. 13:00 w Goleszowie odbędą się Gminne Obchody Dnia Strażaka.
 • Przedszkole w Goleszowie

  Rekrutacja uzupełniająca do publicznych przedszkoli…

  24.05
  2022
  Informujemy, iż został wyznaczony termin uzupełniający dla składania wniosków wraz z dokumentami potwierdzającymi spełnianie przez kandydata...
 • Podpisanie umowy

  Czyńmy dobro razem

  18.05
  2022
  Gmina Goleszów jako jedna z nielicznych gmin w Polsce i jako pierwsza w naszym powiecie podpisała umowę na realizację projektu „DARCZYŃCA...

Wszystkie aktualności

Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT