Czcionka:
Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16

Umowa na remont zabytku w Puńcowie podpisana

W środę, 22 kwietnia wójt Sylwia Cieślar podpisała ostatnią z umów dotacyjnych związanych z tegorocznym programem renowacji obiektów zabytkowych w gminie Goleszów – dotyczącą domu katechetycznego w Puńcowie.

Zakres prac obejmuje kontynuację remontu elewacji budynku należącego do Parafii Rzymskokatolickiej pw. św. Jerzego w Puńcowie. Planowane działania obejmują m.in. oczyszczenie kamiennego cokołu, uzupełnienie spoin oraz impregnację kamienia, co pozwoli nie tylko poprawić estetykę obiektu, ale również zabezpieczyć go przed dalszą degradacją.

Gmina przeznaczyła na ten cel 30 tys. zł, a taką samą kwotę dołoży ze środków własnych parafia. Warto podkreślić, że dofinansowanie dla parafii w Puńcowie pochodzi z piątej edycji programu dedykowanego ochronie gminnych zabytków. W ramach tegorocznej puli dotacji środki przeznaczone zostały także na renowację tynków zewnętrznych północnej ściany kościoła ewangelicko-augsburskiego w Goleszowie, remont elewacji kościoła pw. św. Michała Archanioła w Goleszowie, prace przy budynku Diakonatu Żeńskiego „EBEN-EZER” w Dzięgielowie oraz drugi etap remontu alejek cmentarnych w Cisownicy. 

Łącznie w tym roku na realizację programu przeznaczono rekordowe 360 tys. zł. Natomiast w ciągu ostatnich pięciu lat na wsparcie prac konserwatorskich i remontowych w obiektach zabytkowych gmina przeznaczyła już blisko 1,3 mln zł.

Najbliższe imprezy i wydarzenia

02.02 2026

Zajęcia fitness „Zdrowe Ciało”.

godz. 18:30 do 29.06.2026 19:30
Szkoła Podstawowa w Goleszowie
02.02 2026

Zajęcia aqua aerobiku w Cisownicy

godz. 20:00 do 29.06.2026 21:00
Basen w Zespole Szkolno-Przedszkolnym w Cisownicy
Wszystkie imprezy

Panorama goleszowska

Maj 2026

W majowym wydaniu „Panoramy Goleszowskiej” splata się wiele różnorodnych tematów – od kultury i życia społecznego po inwestycje i wydarzenia w gminie. W tym numerze relacjonujemy Noc Muzeów, która tym razem odbyła się w odnowionych wnętrzach GOK-u, oraz inaugurację działalności trzeciej kadencji Młodzieżowej Rady Gminy Goleszów. Nie brakuje również informacji na temat Gminnych Obchodów Dnia Strażaka, bieżących wydarzeń, a także wieści o realizowanych inwestycjach czy jubileuszach. Polecamy rozmowę z nowo wybraną przewodniczącą MRG. Z okazji nadchodzącego Dnia Dziecka nie mogło zabraknąć rubryki „Baw się z Panoramą”, zapewniającej chwilę zabawy w formie łamigłówek dla najmłodszych czytelników.

Archiwalne numery
Przejdź do serwisu Facebook - strona zostanie otwarta w nowej karcie