Trwa montaż instalacji fotowoltaicznych na dachu budynku Urzędu Gminy
W gminie Goleszów kontynuowany jest montaż instalacji fotowoltaicznych, których realizacja możliwa jest dzięki ponad 1,6 mln zł dofinansowania pozyskanego z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027, wspierającego rozwój energetyki rozproszonej opartej na odnawialnych źródłach energii.
W pierwszym etapie inwestycji panele fotowoltaiczne zamontowano na dachu budynku Szkoły Podstawowej w Goleszowie. Obecnie prace prowadzone są na budynku Urzędu Gminy przy ul. Zakładowej. W kolejnych miesiącach instalacje pojawią się również na budynkach szkół w Bażanowicach i Dzięgielowie, przedszkola w Kisielowie, siedziby Gminnego Ośrodka Kultury, Domu Ludowego w Goleszowie Równi, a także strażnic OSP w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie. Łącznie w ramach projektu powstaną instalacje fotowoltaiczne o mocy blisko 222 kWp oraz 24 magazyny energii elektrycznej.
Inwestycja pozwoli na zwiększenie wykorzystania odnawialnych źródeł energii w gminnych obiektach, ograniczenie kosztów zużycia energii elektrycznej oraz zmniejszenie emisji CO₂ do atmosfery.
