Ruszył montaż instalacji fotowoltaicznych w gminie Goleszów
W gminie Goleszów rozpoczął się montaż instalacji fotowoltaicznych. Inwestycja, na którą gmina pozyskała ponad 1,6 mln zł dofinansowania, rozpoczęła się od budynku Szkoły Podstawowej w Goleszowie.
Oprócz tej szkoły nowoczesne instalacje fotowoltaiczne o łącznej mocy niemal 222 kWp oraz 24 magazyny energii elektrycznej zostaną zamontowane na budynkach szkół w Bażanowicach i Dzięgielowie, przedszkola w Kisielowie, siedzibie Gminnego Ośrodka Kultury, Domu Ludowego w Goleszowie Równi, budynku Urzędu Gminy przy ul. Zakładowej oraz strażnicach OSP w Goleszowie, Bażanowicach i Dzięgielowie.
W sumie na ten cel gmina Goleszów pozyskała ponad 1,6 mln zł z programu Fundusze Europejskie dla Śląskiego 2021–2027, wspierającego rozwój energetyki rozproszonej opartej na odnawialnych źródłach energii.
