Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 

2015 - Ks. prałat Adam Drożdż


Ks.Adam Drożdż

Przez 30 lat ks. Adam Drożdż proboszczując w goleszowskiej parafii pw. św. Michała Archanioła służy parafianom i miejscowej społeczności. Był i jest zaangażowany w dzieła religijne, społeczne i te o wymiarze ekumenicznym. W 1985 r. jako wikary trafił do Goleszowa, by objąć parafię w trudnym dla Polski momencie przeobrażeń społeczno-ustrojowych.


Jego działania, zaangażowanie i troska o obiekty sakralne zaowocowały pięknie wyremontowaną świątynią i odrestaurowanym probostwem. Obiekty te, posiadające wielką wartość historyczną, są przykładem odratowanego dziedzictwa kulturowego regionu.


Pozyskał fundusze unijne na doposażenie „Czytelni”, ale również środki na inicjatywy związane z obchodami 100-lecia istnienia Nowego Kościoła Parafialnego, kierując zarówno zespołem redagującym album poświęcony Ziemi Goleszowskiej i parafii. Zawartość publikacji posiada wartość historyczną i dokumentacyjną.


Podejmuje wiele inicjatyw. Organizuje nabożeństwa ekumeniczne, występy chórów i koncerty muzyki kościelnej. Bierze udział w wydarzeniach kulturalnych i społecznych w gminie, w spotkaniach okolicznościowych lokalnych organizacji i szkół. Spotyka się także z seniorami i samotnymi mieszkańcami Goleszowa. Uczestniczy w spotkaniach na terenie gminy – dożynkach, wigilijkach, starając się w codziennym życiu realizować praktyczny, żywy ekumenizm.


Włącza się w dzieła charytatywne organizując wspólnie z Gminnym Ośrodkiem Pomocy Społecznej w Goleszowie i instytucją Caritas Polska pomoc żywnościową dla najuboższych. Jest propagatorem akcji „Tornister pełen uśmiechów”.


Angażuje się także w typowanie uzdolnionej młodzieży do programu Fundacji „Dzieło Nowego Tysiąclecia”, posiadającej stypendia wyrównujące szanse edukacyjne uczniów pochodzących z małych miejscowości. Organizuje akcje mikołajkowe w postaci paczek dla najbiedniejszych dzieci.


Potrafi skupić wokół siebie grupę parafian, która organizuje liczne występy teatralne i okolicznościowe koncerty, szerząc w ten sposób kulturę nie tylko religijną, ale także regionalną i narodową. Obdarzony charyzmą zbliża do siebie ludzi.


Jako gospodarz parafii cieszy się uznaniem i szacunkiem społeczeństwa. Jego działalność przyczynia się nie tylko dla dobra parafii, gminy i jej mieszkańców, ale całej Ziemi Cieszyńskiej. Jest ona godna naśladowania i wyróżnienia.

 


Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT