Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 

2014 - Andrzej Lacel


Andrzej Lacel

Andrzej Lacel urodził się 11 listopada 1955 r. w Wiśle. Od roku 1980 mieszka w Puńcowie, angażując się w działalność na rzecz społeczności lokalnej – zwłaszcza w dziedzinie sportu i rekreacji.

W 1995 r. reaktywował Ludowy Klub Sportowy „Tempo” Puńców, w którym przez wiele lat pełnił funkcję prezesa. Z jego inicjatywy rozpoczęto budowę kompleksu sportowego w Puńcowie. Wykonano wówczas generalny remont boiska piłkarskiego, które w roku 1997 r. zostało uznane za najładniejszy obiekt sportowy w ówczesnym województwie bielskim. W tym czasie Andrzej Lacel za swoją pracę społeczną i zawodową został wpisany w poczet osób zasłużonych dla województwa śląskiego.

Kolejnym etapem pracy społecznej A. Lacela była budowa – wraz z lokalną społecznością - pawilonu sportowego, nowego boiska piłkarskiego, kortu tenisowego oraz boiska do siatkówki plażowej w Puńcowie. Po ukończeniu inwestycji, w roku 2002 obiekty te przekazano do użytkowania mieszkańcom Gminy Goleszów.

W tym czasie A. Lacel pełnił funkcję przewodniczącego Powiatowego Zrzeszenia Ludowych Zespołów Sportowych w Cieszynie oraz wiceprzewodniczącego Śląskiego Zrzeszenia LZS w Katowicach. Dzięki jego wielkiemu zaangażowaniu Powiatowe Zrzeszenie LZS działa bardzo prężnie, organizując różnego rodzaju imprezy sportowo-rekreacyjne, a także pomagając klubom z terenu Śląska Cieszyńskiego. A. Lacel ponadto jest inicjatorem nauki pływania dla dzieci z Gminy Goleszów, a także organizatorem wielu imprez sportowych i kulturalnych dla dzieci i młodzieży. Za całokształt pracy na niwie sportu, A. Lacel w 2002 roku został uhonorowany Dyplomem Starosty Cieszyńskiego.

A Lacel to również inicjator budowy wodociągu w Puńcowie (wiceprzewodniczący komitetu wodociągowego). Z jego inicjatywy powstał także skansen w Puńcowie (otwarty w roku 2008), w którym można zobaczyć powozy konne z przełomu XIX/XX wieku (m.in. dyliżans, zabytkową kolasę, bryczki i konne sanie) oraz wiele przedmiotów używanych dawniej w gospodarstwie domowym i w trakcie pracy na roli. W skansenie tym zrealizowano m.in. film promujący Gminę Goleszów pt. „Cudze chwalicie”, a odwiedzające go dzieci i młodzież mają możliwość odbycia niecodziennej lekcji historii i poznać regionalne dziedzictwo.

W latach 1998 – 2009 Pan Lacel był radnym Rady Gminy Goleszów, pełniąc m.in. funkcję wiceprzewodniczącego Rady.

Obecnie A. Lacel jest sekretarzem LKS „Tempo” Puńców, członkiem Rady Sołeckiej Puńcowa, a także Stowarzyszenia Miłośników Puńcowa, działając aktywnie na rzecz Puńcowa oraz Gminy Goleszów.

Za całokształt swojej działalności Pan Andrzej Lacel został odznaczony Brązowym Krzyżem Zasługi przez Prezydenta Rzeczypospolitej Polskiej. Uhonorowano go również wyróżnieniami Ministra Kultury i Sztuki oraz Ministra Sportu

 

 


Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2021
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30 31

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT