Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 

V Transgraniczne Amatorskie Mistrzostwa Gminy w Piłce Nożnej

 

"Sport i turystyka bez granic" - projekt dofinansowany ze środków Unii Europejskiej
w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej
Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013
i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński

 

Tegoroczna edycja Transgranicznych Amatorskich Mistrzostw Gminy Goleszów w Piłce Nożnej składała się z dwóch etapów. Najpierw, w sobotę 19 czerwca, na obiektach LKS "Tempo" Puńców rozegrano mecze eliminacyjne. Do zawodów przystąpiło 10 reprezentacji sołectw Gminy Goleszów oraz drużyna z partnerskiej Gminy Wędrynia (Republika Czeska). Rywalizowano w dwóch grupach. Awans do półfinałów, które odbyły się podczas V Transgranicznego Pikniku Sportowego Gmin Partnerskich, w sobotę 26 czerwca w Goleszowie, wywalczyły: Wędrynia i Dzięgielów (z grupy "A") oraz Cisownica i Puńców (z grupy "B"). Drużyny te miały przyjemność rozegrania pierwszych oficjalnych meczów na sztucznym boisku nowo wybudowanego kompleksu "Moje boisko-Orlik 2012" w Goleszowie.

W pierwszym półfinale zmierzyły się: Cisownica - aktualni mistrzowie Gminy Goleszów w halowej piłce nożnej oraz Dzięgielów - obrońca mistrzowskiego tytułu na boisku otwartym. Lepsi okazali się cisowniczanie, którzy po emocjonującym spotkaniu pokonali dzięgielowian - 3:2.  Natomiast w drugim meczu 1/2 finału Wędrynia nie dała żadnych szans Puńcowowi, wygrywając 4:0.

W meczu o 3 miejsce V Transgranicznych Amatorskich Mistrzostw Gminy Goleszów Puńców niespodziewanie pokonał Dzięgielów 4:2. A w wielkim finale Cisownica - Dzięgielów  były wielkie emocje. W regulaminowym czasie gry (2 x 15 minut) padł remis 1:1. Rozstrzygnięcia nie przyniosła także dogrywka (2 x 5 minut). Zatem do wyłonienia zwycięzcy potrzebne były rzuty karne, w których lepsi okazali się cisowniczanie, wygrywając 4:2. Tym samym zdobyli oni tytuł mistrzów Gminy Goleszów w piłce nożnej na boiskach otwartych za rok 2010. Warto podkreślić, że jest to już drugi tytuł mistrzowski wywalczony przez cisownickich piłkarzy w tym roku. W marcu bowiem zdobyli oni mistrzostwo Gminy Goleszów w piłce halowej.

Mistrzowska ekipa Cisownicy podczas V Transgranicznych Amatorskich Mistrzostw Gminy Goleszów w Piłce Nożnej występowała w składzie: Marek Plinta (bramkarz), Bogusław Cichy (kapitan) oraz Damian Brańczyk, Zbigniew Brudny, Robert Bujok, Michał Grochal, Jerzy Lazar, Jerzy Michałek, Jakub Molin, Krzysztof Plinta, Daniel Procner, Melchior Sikora, Krzysztof Szturc, Artur Więcław, Waldemar Wałaski.
 
Królem strzelców mistrzostw z 11 golami
został Jakub Molin z Cisownicy. Natomiast najlepszym bramkarzem mistrzostw wybrano Tomasza Florczykiewicza z Puńcowa.

Turniej eliminacyjny w ramach V Transgranicznych Mistrzostw Gminy Goleszów w Piłce Nożnej został  zorganizowany przez Gminę Goleszów we współpracy z LKS "Tempo" Puńców. Natomiast organizatorami finałów były Gmina Goleszów oraz Ludowy Klub Sportowy Goleszów.

Mistrzostwa uroczyście otworzyli: wójt Gminy Goleszów Zbigniew Wacławik, przewodniczący Rady Gminy Goleszów Jerzy Szalbot oraz mistostarosta Wędryni Bohuslav Raszka.  Nad całością przebiegu imprezy czuwali: Tomasz Wrześniak (SRiWR "Olza" Cieszyn) oraz Tomasz Jaszowski (Gmina Goleszów). Mecze sędziowali: Marcin Cieślar oraz Grzegorz Stebel.
Warto podkreślić, że V Transgraniczne Amatorskie Mistrzostwa Gminy Goleszów w Piłce Nożnej są jedną z imprez organizowanych w projekcie "Sport i turystyka bez granic", który dofinansowany jest ze środków Unii Europejskiej w ramach Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego - Programu Operacyjnego Współpracy Transgranicznej Republika Czeska - Rzeczpospolita Polska 2007-2013 i budżetu państwa za pośrednictwem Euroregionu Śląsk Cieszyński. 
Pragnę serdecznie podziękować wszystkim osobom, które przyczyniły się do sprawnego zorganizowania V Transgranicznych Amatorskich Mistrzostw Gminy Goleszów w Piłce Nożnej, a wśród nich m.in.: działaczom Ludowego Klubu Sportowego "Tempo" Puńców na czele z prezesem Władysławem Kędziorem, działaczom LKS Goleszów z prezesem Przemysławem Misiarzem a także Tomaszowi Wrześniakowi, Marcinowi Cieślarowi, Grzegorzowi Steblowi, Zbigniewowi Kohutowi oraz pracownikom Referatu Drogowego Urzędu Gminy Goleszów z kierownikiem Jerzym Sikorą na czele. 

Organizator turnieju z ramienia Urzędu Gminy Goleszów: 
Tomasz Jaszowski 
inspektor ds. prasy lokalnej i sportu

P.S. Fotoreportaż z turnieju eliminacyjnego V Transgranicznych Amatorskich Mistrzostw Gminy Goleszów w Piłce Nożnej dostępny jest na stronach regionalnego serwisu sportowego: http://www.sport.olza.pl/?act=gal&id=2193

WYNIKI ELIMINACJI V TRANSGRANICZNYCH AMATORSKICH MISTRZOSTW GMINY GOLESZÓW W PIŁCE NOŻNEJ
Puńców, 19 czerwca 2010 r.

Grupa "A"

Kisielów - Godziszów - 1:0
Bramka: Błażej Chruszcz

Dzięgielów - Goleszów Górny - 1:1
Bramki: Rafał Cieńciała - Sylwester Nikiel

Wędrynia - Kozakowice - 2:0
Bramki: Jakub Wawreczka (2)

Dzięgielów - Kisielów - 2:0
Bramki: Rafał Cieńciała (2)

Wędrynia - Godziszów - 2:1
Bramki: Jakub Wawreczka, Lukáš Teofil - Szymon Nowak

Kozakowice - Goleszów Górny - 2:0
Bramki: Ariel Wiszczor (2)

Wędrynia - Dzięgielów - 1:0
Bramka: Lukáš Teofil

Godziszów - Kozakowice - 1:0
Bramka: Sebastian Koneczny

Goleszów Górny - Kisielów - 5:3
Bramki: Marek Tkacz (2), Adrian Zabraniak (2), Wojciech Pilch - Marek Olszowski (2), Marek Chruszcz

Dzięgielów - Kozakowice - 3:0
Bramki: Rafał Cieńciała, Mateusz Szymański, gol samobójczy

Wędrynia - Kisielów - 1:0
Bramka: Artur Kimak

Godziszów - Goleszów Górny - 3:1
Bramki: Sebastian Konieczny (2), Andrzej Markocki - Wojciech Pilch

Kozakowice - Kisielów - 3:3
Bramki: Szymon Krużołek, Rafał Gomola, Arkadiusz Jaworski - Marek Olszowski (2), Błażej Chruszcz

Dzięgielów - Godziszów - 2:1
Bramki: Rafał Cieńciała, Adam Dytko - Andrzej Markocki

Wędrynia - Goleszów Górny - 3:0
Bramki: Artur Kimak (2), Lukáš Teofil


Tabela końcowa grupy "A"

1. Wędrynia 5 15 pkt. 9:1
2. Dzięgielów 5 10 pkt. 8:3
3. Godziszów 5 6 pkt. 6:6
4. Kozakowice 5 4 pkt. 5:9
5. Goleszów Górny 5 4 pkt. 7:12
6. Kisielów 5 4 pkt. 7:11

* w przypadku drużyn z tą samą ilością punktów decydowała tzw. "mała tabela"

Składy:

Wędrynia: Marian Branny, Roman Branny, Lech Gajdzica, Artur Kimak, Michał Mrózek, Bogdan Raszka, Bogusław Raszka, Jakub Wawreczko, Stefan Wawreczko, Marek Teofil, Lukáš Teofil

Dziegięlów: Ireneusz Cieńciała, Rafał Cieńciała, Adam Dytko, Tomasz Dytko, Piotr Kocyan, Krzysztof Kożdoń, Grzegorz Skoch, Piotr Sikora, Dariusz Sztefka, Mateusz Szymański, Arkadiusz Śliwka, Marek Targosz

Godziszów: Kamil Habarta, Wojciech Herzyk, Marek Kamieniorz, Sebastian Konieczny, Andrzej Markocki, Szymon Nowak, Jarosław Szczyrba, Krzysztof Szturc, Sławomir Żmija

Kozakowice: Sylwester Byrtek, Rafał Gomola, Arkadiusz Jaworski, Łukasz Karpiński, Szymon Krużołek, Łukasz Stefanik, Marcin Stefanik, Ariel Wiszczor

Goleszów Górny: Jarosław Hyrnik, Sylwester Nikiel, Rafał Nocoń, Wojciech Pilch, Stanisław Procner, Marek Tkacz, Adrian Zabraniak

Kisielów: Roman Bulandra, Włodzimierz Ciemała, Adam Chruszcz, Błażej Chruszcz, Grzegorz Chruszcz, Wojciech Chruszcz, Arkadiusz Hławiczka, Marek Nogły, Marek Olszowski


Grupa "B"

Puńców - Goleszów Równia - 3:2
Bramki: Tadeusz Szarzec, Jacek Dadok, Piotr Wisełka - Łukasz Małyjurek (2)

Goleszów Dolny - Leszna Górna - 3:0
Bramki: Mateusz Spratek (2), Włodzimierz Ciemała

Cisownica - Puńców - 2:0
Bramki: Jakub Molin, Krzysztof Szturc

Goleszów Równia - Goleszów Dolny - 2:2
Bramki: Łukasz Małyjurek, Roman Kaszper - Bartek Włodarski, Mateusz Sulich

Cisownica - Leszna Górna - 4:1
Bramki: Jakub Molin (2), Krzysztof Szturc, Jerzy Michałek - Rafał Michałek

Puńców - Goleszów Dolny - 2:1
Bramki: Tadeusz Szarzec, Piotr Wisełka - Krzysztof Ćwiartka

Goleszów Równia - Leszna Górna - 4:0
Bramki: Tomasz Bylica (2), Bogusław Jaroszewicz, Jarosław Czyż

Cisownica - Goleszów Dolny - 3:0
Bramki: Jerzy Lazar (2), Jakub Molin

Puńców - Leszna Górna - 6:0
Bramki: Piotr Wisełka (3), Tadeusz Szarzec, Marcin Musioł, Mieczysław Majewski

Cisownica - Goleszów Równia - 5:0
Bramki: Jakub Molin (4), Melchior Sikora 

Tabela końcowa grupy "B"

1. Cisownica 4 12 pkt. 14:1
2. Puńców 4 9 pkt. 11:5
3. Goleszów Dolny 4 4 pkt. 6:7
4. Goleszów Równia 4 4 pkt. 8:10
5. Leszna Górna 4 0 pkt. 1:17


Składy:

Cisownica: Damian Brańczyk, Zbigniew Brudny, Robert Bujok, Bogusław Cichy, Michał Grochal, Jerzy Lazar, Jerzy Michałek, Jakub Molin, Krzysztof Plinta, Marek Plinta, Daniel Procner, Melchior Sikora, Krzysztof Szturc, Waldemar Wałaski, Artur Więcław

Puńców: Antoni Dadok, Jacek Dadok, Mariusz Majewski, Mieczysław Majewski, Marcin Musioł, Tadeusz Szarzec, Zbigniew Branny, Piotr Wisełka 

Goleszów Równia: Marek Bylica, Tomasz Bylica, Jarosław Czyż, Mariusz Fober, Bogusław Jaroszewicz, Arkadiusz Kalista, Roman Kaszper, Adam Król, Piotr Lipowczan, Łukasz Małyjurek, Wojciech Panek, Kazimierz Pękala, Stanisław Piwódzki, Paweł Stalmach, Ryszard Stanieczek

Goleszów Dolny: Sławomir Bujok, Włodzimierz Ciemała, Krzysztof Ćwiartka, Paweł Górniak, Mariusz Kral, Mateusz Spratek, Mateusz Sulich, Aleksander Szpak, Bartek Włodarski

Leszna Górna: Zbigniew Byrtek, Dawid Iskrzycki, Tomasz Jaszowski, Marek Kapustka, Jakub Lachendro, Rafał Michałek, Łukasz Smolik, Andrzej Sztwiertnia, Robert Witek 

WYNIKI  MECZÓW PÓŁFINAŁOWYCH I FINAŁOWYCH  V TRANSGRANICZNYCH AMATORSKICH MISTRZOSTW GMINY GOLESZÓW W PIŁCE NOŻNEJ - Goleszów, 26 czerwca 2010 r.

PÓŁFINAŁY:

CISOWNICA - DZIĘGIELÓW - 3:2
Gole dla Cisownicy: Jakub Molin (2) oraz Michał Grochal
Gole dla Dzięgielowa: Rafał Cieńciała i Grzegorz Skark

WĘDRYNIA - PUŃCÓW - 4:0
Gole dla Wędryni: Jakub Wawreczka, Artur Kimak, Marek Teofil, Roman Branny.

MECZ O 3 MIEJSCE:

PUŃCÓW - DZIĘGIELÓW - 4:2
Gole dla Puńcowa: Marcin Sikora (3) oraz Piotr Wisełka
Gole dla Dzięgielowa: Rafał Cieńciała i Marcin Cieślar

FINAŁ:

CISOWNICA - WĘDRYNIA - 1:1 (karne 4:2)
Gol dla Cisownicy: Jakub Molin
Gol dla Wędryni: Jakub Wawreczka

Czołówka klasyfikacji najlepszych strzelców V Transgranicznych Amatorskich Mistrzostw Gminy Goleszów w Piłce Nożnej

1. Jakub Molin (Cisownica) - 11 goli 
2. Rafał Cieńciała (Dzięgielów) - 7 goli 
3. Piotr Wisełka (Puńców) -  6 goli.

Najlepszy bramkarz mistrzostw: Tomasz Florczykiewicz (Puńców)

 

I miejsce - Cisownica
I miejsce - Cisownica

Dodał
 

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
październik 2017
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30 31          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: październik

2017/10/7 2017/10/9 2017/10/10 2017/10/15 2017/10/21 2017/10/22 2017/10/28
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
© 2015 Urząd Gminy w Goleszowie
Polityka prywatności i cookies
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT