Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Zebranie sprawozdawcze w OSP Kozakowice, fot. K. Grzybek

Zakończył się cykl spotkań sprawozdawczych OSP

2019-03-04

Od 2 lutego do 2 marca na terenie naszej gminy odbywały się zebrania sprawozdawcze Ochotniczych Straży Pożarnych. Pierwsze z nich odbyły się w Lesznej Górnej i Puńcowie, dwa ostatnie w Dzięgielowie i Kozakowicach. W naszej gminie działa dziewięć ochotniczych jednostek straży pożarnej, z czego trzy należą do Krajowego Systemu Ratowniczo-Gaśniczego (OSP Goleszów, Cisownica i Puńców).


W sobotnie popołudnie (2 marca), cykl spotkań zakończyło zebranie w jednostce staży pożarnej w Kozakowicach. Oprócz miejscowych strażaków, w spotkaniu wzięli udział m.in. Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar, Przewodniczący Rady Gminy Goleszów Karol Lipowczan, Radny Gminy Goleszów Edward Tomica, sołtys Krzysztof Kohut, Wiceprezes Oddziału Gminnego ZOSP RP w Goleszowie Zbigniew Wacławik oraz przedstawicielki miejscowego KGW, w tym przewodnicząca Anna Czudek.


Prezesem OSP Kozakowice jest Marian Machalica, wiceprezesem Gustaw Broda, który prowadził spotkanie, a naczelnikiem Władysław Cieślar. Jednostka liczy 42 druhen i druhów. Z zadań inwestycyjnych w 2018 r. udało się wykonać remont pokrycia dachowego remizy oraz części garażowej.


Dziękuję wszystkim za ubiegłoroczną współpracę. Szczególne podziękowania kieruję do osób i instytucji z którymi współpracujemy oraz zawsze możemy na nich liczyć np. przy organizacji Dnia Seniora i Mikołajek. Jednocześnie gratuluję mieszkance naszej miejscowości, Annie Czudek, otrzymania w 2018 r. Srebrnej Cieszynianki – mówił prezes OSP na początku spotkania.


Do najważniejszych inicjatyw podjętych w minionym roku przez kozakowickich strażaków zaliczyć należy pracę w ramach „gospodarczych sobót”, czyli prac społecznych, remontowo-gospodarczych wykonywanych w remizie i wokół niej.


Dziękuję Państwu za zaangażowanie w pracę na rzecz Waszej jednostki i całego sołectwa oraz za te soboty, w które się spotykacie i pracujecie na rzecz mieszkańców Kozakowic. Doceniam pracę wszystkich jednostek OSP. Będę się starała, aby nasze straże miały wystarczające fundusze na remonty oraz zakup sprzętu ratowniczego, który pomaga w ratowaniu mienia i życia ludzkiego - mówiła wójt Sylwia Cieślar.


Wszystkim strażakom życzymy zdrowia i satysfakcji z pełnionej służby dla dobra innych. Niech Wasza praca będzie powodem do dumy, w myśl pięknej dewizy „Bogu na chwałę, ludziom na pożytek”.

 

 


Uczestnicy spotkania
Uczestnicy spotkania
Zebranie sprawozdawcze w OSP Kozakowice, fot. K. Grzybek
Zebranie sprawozdawcze w OSP Kozakowice, fot. K. Grzybek
Zebranie sprawozdawcze w OSP Kozakowice
Zebranie sprawozdawcze w OSP Kozakowice
Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar dziękuje strażakom
Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar dziękuje strażakom
Przewodniczący rady Karol Lipowczan dziękuje strażakom
Przewodniczący rady Karol Lipowczan dziękuje strażakom
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Dopłata do utylizacji odpadów

  Dopłaty dla rolników na utylizację…

  11.08
  2020
  Rolnicy z terenu Gminy Goleszów mogą skorzystać z dopłat na utylizację odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów....
 • Powszechny Spis Rolny

  We wrześniu rusza Powszechny Spis…

  10.08
  2020
  Od 1 września do 30 listopada br., z pomocą rachmistrzów oraz internetu rozpocznie się Powszechny Spis Rolny. Wyniki spisu pozwolą...
 • Baner

  Nowe obostrzenia na terenie powiatu…

  07.08
  2020
  Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w związku ze wzrostem liczby zakażeń spowodowanych wirusem SARS-CoV-2, na terenie 19 powiatów w kraju...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT