Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Zdjęcie grupowe

Wizyta Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS

2018-08-02

W dniu 28 lipca 2018 r. na terenie naszej gminy gościli reprezentanci Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS. Spotkali się oni z przedstawicielami władzy samorządowej oraz odwiedzili obiekty sportowe w naszym regionie. Wizyta kończyła się w Puńcowie, gdzie swoją siedzibie  ma Ludowy Klub Sportowy „TEMPO” Puńców.

 

Śląskie Wojewódzkie Zrzeszenie Ludowych Zespołów Sportowych jest związkiem sportowym, do którego należy 441 klubów sportowych (w tym 41 uczniowskich klubów sportowych). Jego działalność rozpoczęła się 68 lat temu i niezmiennie opiera się na promowaniu sportu wśród wszystkich mieszkańców gmin. Współpracuje ono z klubami, które mają swoje siedziby w 142 gminach województwa Śląskiego. Z terenu gminy Goleszów należą do niego KS „Olimpia” Goleszów, LKS „Lesznianka” Leszna Górna, LKS „Tempo” Puńców oraz LKS Goleszów.

 

Ośmiu przedstawicieli Zarządu Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS spotkało się o godzinie 12 w sali sesyjnej Urzędu Gminy w Goleszowie z Wójtem Gminy Goleszów Krzysztofem Glajcarem. Była to doskonała okazja, żeby omówić działania podejmowane na rzecz wspierania sportu, przedstawić sugestie oraz poznać wzajemne doświadczenia. Poruszono również temat zaplecza sportowego naszej gminy i zauważono prężną działalność klub sportowych z naszego terenu. Dziękujemy również Panu Wójtowi  za obecność na gali wręczenia nagród w konkursie „Wiejski obiekt sportowy zawsze wzorowy” , gdyż był to wyraz docenienia działalności klubów sportowych gminy i zaangażowania w działalność sportową – zaznaczył Andrzej Sadlok Prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS (warto przypomnieć, że LKS „Tempo „ Puńców” był laureatem ww. konkursu z terenu powiatu cieszyńskiego - więcej o tym pisaliśmy tutaj). Andrzej Sadlok oraz Krzysztof Glajcar obecności zebranych złożyli również wyrazy uznania Andrzejowi Lacelowi Prezesowi LKS Tempo Puńców, za organizację w czerwcu 2018 r. meczu Górnika Zabrze –Huta Trzyniec – Zespoły ekstraklasy bardzo rzadko grają na małych obiektach sportowych,  więc organizacja takiego meczu jest naprawdę godnym podkreślenia osiągnięciem – stwierdził Prezes LZS.

 

Po wspólnym zdjęciu, na koniec spotkania Wójt Gminy Goleszów Krzysztof Glajcar podziękował  gościom reprezentującym zrzeszenie (Prezesowi Andrzejowi Sadlokowi, Wiceprezesowi Andrzejowi Lacelowi, Przewodniczącej Komisji Rewizyjnej Teresie Zarobkiewicz, Wiceprzewodniczącemu Komisji Rewizyjnej Czesławowi Żaczek oraz członkom zarządu Henrykowi Malcherowi, Stefanowi Ekiertowi)  za wizytę, ciepłe słowa, przedstawione sugestie oraz życzył dalszych sił w prowadzeniu działalności pro sportowej i zaprosił do częstego odwiedzania terenu gminy. 

 

KG


Przywitanie gości
Przywitanie gości
Prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS
Prezes Śląskiego Wojewódzkiego Zrzeszenia LZS
Spotkanie
Spotkanie
Zdjęcie grupowe
Zdjęcie grupowe
  

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Baner

  Zaproszenie do Wędryni

  16.07
  2019
  W najbliższą niedzielę (21 lipca) w parku w Wędryni odbędzie się impreza ŚLĄSKI DRWAL. Rywalizować w niej będą drwale z Polski i Czech,...
 • baner

  Zebranie informacyjne

  15.07
  2019
  Okręgowe Przedsiębiorstwo Geodezyjno-Kartograficzne w Krakowie Sp. z o.o., Wykonawca modernizacji ewidencji gruntów i budynków dla Gminy...
 • Czerwony Buick Super Riviera

  Perełki motoryzacji w Goleszowie

  14.07
  2019
  W niedzielę 14 lipca 2019 r, odbył się VI Rajd „Retro po sąsiedzku”. Zabytkowe samochody i motocykle przejazd rozpoczynały w Wiśle...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2019/07/6 2019/07/7 2019/07/14 2019/07/21 2019/07/27 2019/07/28
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT