Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Turniej szachowy "Z Innej Bajki"

Tygryski też grają w szachy

2019-01-29

27 stycznia w Goleszowie odbył się niezwykły turniej „Z Innej Bajki" (XXXV Międzynarodowy Turniej Szachowy Mokate). Szachowe rozgrywki były skierowane dla młodych pasjonatów królewskiej gry (rywalizowali w nim zawodnicy do rocznika 2004 włącznie). Uczestniczyć można było tylko w przebraniu.

 

Okazuje się, że oprócz tygrysków obecne były również kotki, miśki, grzybki, wilkołaki, rycerze, giermkowie i wielu innych, których byśmy nawet nie podejrzewali o umiejętności gry w szachy. Wszystko to działo się na pierwszym z tegorocznych goleszowskich turniejów, czyli XXXV Turnieju Mokate „Z Innej Bajki”, dla młodzieży do 15 lat. Nie brakowało rodziców, którzy podchwycili temat i towarzyszyli zawodnikom również w przebraniach, co nas jako organizatorów bardzo ucieszyło.

 

W Gminnym Ośrodku Kultury zameldowało się 79 młodych szachistek i szachistów, oczywiście w towarzystwie licznej grupy opiekunów. Nie dziwiło, że na stoisku degustacyjnym Mokate największym wzięciem, tym razem, nie cieszyła się kawa czy herbata, ale ciasteczka i czekolada, gdyż aż 26 uczestników było z roczników 2011-2013. Właśnie dla nich utworzono oddzielną grupę.

 

Turniej wygrał zaledwie dziesięcioletni mistrz Kamil Warchoł (Akademia Szachowa Gliwice) wyprzedzając „naszego” Mateusza Myrmusa (SSz Olimpia Goleszów) i Jakuba Herwego (UKS Pionier Jastrzębie). Grupę najmłodszą wygrała Anna Kaczan (KSz Jagielonia Białystok).

 

Bardzo cieszy rosnąca aktywność zawodników związanych z Olimpią Goleszów, których było prawie dwudziestu. Działalność naszego klubu, przy wsparciu Gminy Goleszów i Mokate, przynosi coraz bardziej widoczne rezultaty. W tym roku planujemy jeszcze 3 turnieje Mokate i kilka turniejów z cyklu Olimpia i Przyjaciele, liczymy na zdecydowany wzrost aktywności mieszkańców Gminy Goleszów. Bardzo interesująco wyglądają też tegoroczne plany startowe naszych zawodników.

 

Karol Linert - Stowarzyszenie Szachowe „Olimpia” Goleszów

Redakcja


Turniej szachowy "Z Innej Bajki"
Turniej szachowy "Z Innej Bajki"
Turniej szachowy "Z Innej Bajki"
Turniej szachowy "Z Innej Bajki"
Turniej szachowy "Z Innej Bajki"
Turniej szachowy "Z Innej Bajki"

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Dopłata do utylizacji odpadów

  Dopłaty dla rolników na utylizację…

  11.08
  2020
  Rolnicy z terenu Gminy Goleszów mogą skorzystać z dopłat na utylizację odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów....
 • Powszechny Spis Rolny

  We wrześniu rusza Powszechny Spis…

  10.08
  2020
  Od 1 września do 30 listopada br., z pomocą rachmistrzów oraz internetu rozpocznie się Powszechny Spis Rolny. Wyniki spisu pozwolą...
 • Baner

  Nowe obostrzenia na terenie powiatu…

  07.08
  2020
  Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w związku ze wzrostem liczby zakażeń spowodowanych wirusem SARS-CoV-2, na terenie 19 powiatów w kraju...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT