Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Zgłaszanie kandydatów

Trwa przyjmowanie zgłoszeń do „Lauru Srebrnej Cieszynianki"

2020-08-04

Do 21 sierpnia br. trwa przyjmowanie zgłoszeń kandydatów do kolejnej edycji „Lauru Srebrnej Cieszynianki". Honorowe odznaczenia przyznawane są mieszkańcom poszczególnych gmin oraz powiatu cieszyńskiego, które tworzą Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej. Kandydatów do zaszczytnego tytułu mogą zgłaszać działające na terenie gminy Goleszów stowarzyszenia, organizacje, instytucje, rady sołeckie, a także Wójt Gminy.

 

Laur Srebrnej Cieszynianki to wyróżnienie przyznawane osobom, które w szczególny sposób przyczyniły się na rzecz lokalnej społeczności, a ich działania są powszechnie uznawane za godne naśladowania, polecenia i stanowią wzór dla innych. Uroczyste wręczenie srebrnych i złotej Cieszynianki odbędzie się 11 listopada br., podczas Uroczystej Sesji Rad Ziemi Cieszyńskiej, która z uwagi na aktualną sytuacją epidemiczną może wyjątkowo przybrać formę hybrydową, stanowiącą połączenie wydarzenia „na żywo" z transmisją online.

 

W 23-letniej historii wyróżnień przyznawanych przez Stowarzyszenie Samorządowe Ziemi Cieszyńskiej „Laur Srebrnej Cieszynianki" z terenu gminy Goleszów otrzymali: Zenon Sobczyk, Anna Czudek, Jean – Claude Hauptmann, Ks. Emil Gajdacz, Ks. prałat Adam Drożdż, Andrzej Lacel, Witold Pieńkowski, Andrzej Pustówka, Gustaw Pieszka, Józef Gawłowski, Jan Gajdacz, Anna Stanieczek, Lidia Lankocz, Stanisław Staszko, Edward Gruszczyk, Irena Klimczak, Adam Krzywoń, Teresa Waszut, Janusz Gabryś, Paweł Stanieczek, Jan Śliwka, Jan Sztwiertnia oraz Anna Stanieczek. Dodatkowo, w 2012 roku Lidia Lankocz otrzymała także statuetkę Honorowej Złotej Cieszynianki.

 

- Na terenie naszej gminy nie brakuje zasłużonych dla lokalnej społeczności mieszkańców, którzy z pewnością zasługują na wyróżnienie „Laurem Srebrnej Cieszynianki". Są to nasi sąsiedzi, a także przyjaciele i znajomi, którzy bezinteresownie pomagają innym, a także rozwijają i promują naszą gminę. Nominacja do „Lauru Srebrnej Cieszynianki" jest więc okazją do podziękowania, a przede wszystkim dostrzeżenia zasług takich osób – zachęca Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

 

Formularz zgłoszeniowy, a także regulamin przyznawania Laurów Ziemi Cieszyńskiej dostępne są w Referacie Promocji Gminy Goleszów (tel. 33 479 05 10 wew. 85, adres e-mail: promocja@goleszow.pl), oraz poniżej jako załącznik do niniejszej informacji.


Zgłaszanie kandydatów
Zgłaszanie kandydatów
  

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
wrzesień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
  1 2 3 4 5 6
7 8 9 10 11 12 13
14 15 16 17 18 19 20
21 22 23 24 25 26 27
28 29 30        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: wrzesień

2020/09/2 2020/09/5
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT