Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Występ młodych artystów, fot. Tomasz Lenkiewicz

Spotkanie Świąteczne w Cisownicy

2018-12-11

8 grudnia, z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia, odbyło się kolejne już w tradycji cisownickiej szkoły „Spotkanie Świąteczne”, z udziałem całej społeczności szkolnej, zaproszonych gości oraz licznie przybyłych członków rodzin naszych uczniów. Dyrektor szkoły Przemysław Misiarz przywitał serdecznie wszystkich gości, wśród których obecni byli  Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar, przewodniczący Rady Gminy Goleszów Karol Lipowczan, wiceprzewodnicząca Elżbieta Duraj, radna Magdalena Samosiuk, sołtys i jednocześnie radny Karol Macura oraz Prezes Stowarzyszenia Miłośników Cisownicy Henryka Szarzec.


Wydarzenie artystyczne rozpoczęto muzycznie, Jean - Claude Hauptmann wykonał improwizację znanych melodii, pieśni i kolęd. Następnie uczniowie należący do kółka teatralnego zaprezentowali przedstawienie pt. „Niesforna klasa”, które swoją tematyką nawiązywało do przyjścia na świat Bożego Syna. Bohaterowie przybywający do stajenki betlejemskiej wyrazili radość ze spotkania z małym Jezusem. Przynieśli w darze swe czyste serca i dobre uczynki wyrażone słowami:
Przychodzimy do Ciebie, nasz Jezu kochany.
My jesteśmy dzieci, więc złota nie mamy.
Ale to, co możemy, dzisiaj Tobie damy.
W pięknej scenerii zespół młodych aktorów przypomniał nie tylko historię narodzin Zbawiciela, ale również problemy świata - odwieczną walkę dobra ze złem. Program artystyczny uświetnił także pokaz tańca współczesnego w wykonaniu uczniów klasy IV. Nie zabrakło aniołków, które swoim występem wprowadziły widzów w atmosferę nadchodzących świąt. Melodia kolędy „Gdy się Chrystus rodzi" zagrana na flecie poprzecznym przez Marka Walicę przypomniała słuchaczom najważniejsze prawdy wigilijnej nocy. Zebrani w sali gimnastycznej nagrodzili wykonawców brawami, a dyrektor podziękował występującym. Życzenia świąteczne złożyli również włodarze naszej gminy.


Część artystyczna zakończyła się rozstrzygnięciem konkursu „Piernik dla Hospicjum", którego tematem przewodnim było hasło – Świąteczna kartka z piernika. Do konkursu przystąpiło 26 rodzin. Po raz pierwszy została przyznana nagroda publiczności. Powstało wiele pięknych i ciekawych prac. Jury wybrało i nagrodziło te najpiękniejsze, co nie było zadaniem łatwym. Jak co roku słodkie niespodzianki zostały przekazane do cieszyńskiego Hospicjum św. Łukasza.
Słowa podziękowania z ust organizatorów konkursu popłynęły w stronę sponsorów, którzy ufundowali tegoroczne nagrody: Grzegorzowi Kani z firmy Kania Finanse z Cieszyna, Przemysławowi Mitrędze z firmy Mazzivo z Cieszyna, firmie STX SP.ZOO z Cieszyna oraz Lucynie Adamczyk z firmy Pracownia Lusi z Cisownicy.


Autorzy najlepszych prac otrzymali nagrody z rąk wójta Sylwi Cieślar i przewodniczącego rady Karola Lipowczana.

1 miejsce - Cedryk Lipowczan z siostrą
2 miejsce - Marcin i Kamil Waszek z rodziną,
3 miejsce - Aleksandra Szalbot z rodziną,

Wyróżnienia
- Kinga i Paweł Jaroszewicz z rodziną,
- Julia Pisiut z rodziną,
- Kajetan, Jędrzej i Aleksander Kurdun z rodziną

Nagrodę publiczności otrzymali Marcin i Kamil Waszek.

 

Spotkanie zakończyło się w miłej i radosnej atmosferze. Wszyscy uczestnicy mogli się przekonać, że niezwykły klimat bliskich już Świąt Bożego Narodzenia sprzyjał refleksji, wspomnieniom i licznym rozmowom , wzmacniając tym samym relacje między zgromadzonymi w czasie uroczystości. Zapraszamy do obejrzenia fotoreportażu
Organizatorzy


Nagrodzone pierniki
Nagrodzone pierniki
Aniołki
Aniołki
Występ młodych artystów
Występ młodych artystów
Publicznośc
Publicznośc
Występ młodych artystów
Występ młodych artystów
Występ młodych artystów, fot. Tomasz Lenkiewicz
Występ młodych artystów, fot. Tomasz Lenkiewicz
Jean Claude Hauptmann i Marek Walica
Jean Claude Hauptmann i Marek Walica
Wójt Sylwia Cieślar wręcza nagrodę
Wójt Sylwia Cieślar wręcza nagrodę
Od lewej: Karol Macura, Elżbieta Duraj, Karol Lipowczan, Sylwia Cieślar, Przemysław Misiarz
Od lewej: Karol Macura, Elżbieta Duraj, Karol Lipowczan, Sylwia Cieślar, Przemysław Misiarz

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • baner

  BIAŁA SOBOTA w Cisownicy

  20.09
  2019
  Rada Sołecka Cisownicy, Stowarzyszenie Miłośników Cisownicy, Szkoła Podstawowa im. Jury Gajdzicy w Cisownicy, pod patronatem Wójta Gminy...
 • baner

  IV Rodzinny Rajd Rowerowy

  20.09
  2019
  Zapraszamy na IV Rodzinny Rajd Rowerowy. 21 września (sobota) o godz. 9:00 rowerzyści wyruszą spod goleszowskiej fontanny, aby pokonać trasę o...
 • Baner

  Zmiana godzin pracy Urzędu Gminy…

  20.09
  2019
  Odpowiadając na oczekiwania mieszkańców gminy, wójt gminy Goleszów wprowadziła zmiany w godzinach pracy urzędu gminy. Od 1 października br.,...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
wrzesień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
            1
2 3 4 5 6 7 8
9 10 11 12 13 14 15
16 17 18 19 20 21 22
23 24 25 26 27 28 29
30            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: wrzesień

2019/09/1 2019/09/6 2019/09/7 2019/09/14 2019/09/15 2019/09/21
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT