Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Spotkanie autorskie

Spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróblem

2018-12-05

4 grudnia 2018 r. o godz. 17 w Goleszowskim Ośrodku Kultury rozpoczęło się spotkanie autorskie z Szymonem J. Wróblem. Głównym tematem była jego najnowsza książka opisująca ciekawą postać Bp. Tadeusza Pieronka.

 

3 października do księgarń w całej Polsce trafiła książka Szymona J. Wróbla „Ojciec, czyli o Pieronku”. Stanowi on uzupełnienie, kontynuacje stworzonego wcześniej filmu dokumentalnego. Oprócz faktów na temat Biskupa, zawarte są w niej również wypowiedzi z rozmów dot. jego osoby zaczerpnięte z rozmów z takimi postaciami jak Janusz Gajos, ks. Adam Boniecki, Jacek Żakowski, Jerzy Owsiak, prof. Tadeusz Gadacz, Monika Olejnik czy Prezydent Aleksander Kwaśniewski.

 

Postać Biskupa Tadeusza Pieronka kojarzy się bezkompromisowym kapłanem, mającym jasno sprecyzowane poglądy na świat zarówno religijny jak i polityczny. Wszystko wplecione jest w jego osobiste doświadczenia z dawnych czasów oraz wartości jakie wyniósł z domu rodzinnego.

 

Autor Szymon J. Wróbel jest mieszkańcem Jeleśni, dziennikarzem, który miał okazję współpracować z krakowskim Dziennikiem Polskim, Lounge Magazynem, TVN Style, TVP Kraków, czy Miastem Muzyki RMF. Utalentowany reżyser i scenarzysta filmów dokumentalnych" Jego Oczami, "Z domu...", oraz "Ojciec, czyli o Pieronku" .Obecnie zawodowo realizuje zadania związane z promocją oraz kulturą.

 

Uczestnicy spotkania mogli usłyszeć miedzy innymi  o tym skąd się wziął pomysł na książkę i czy trudno było przekonać przekonanie Biskupa do stania się głównym obiektem zarówno nakręconego filmu i książki.  Autor udzielił też odpowiedzi na pytania jakim Biskup jest rozmówcą, jakie tematy lubi rozwijać, co najbardziej drażni go we współczesnym świecie. Zainteresowani postacią Bp Tadeusza Pieronka koniecznie muszą sięgnać po tę książkę.

 

Za ciekawe przedstawienie swojego najnowszego dzieła i przekazanie bardzo dużej dawki wiedzy na temat Biskupa, autorowi serdecznie podziękowała Sylwia Cieślar, Wójt Gminy Goleszów.

 

KG


Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie
Spotkanie autorskie

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Baner

  Będą sprzątać Leszną Górną i…

  23.04
  2019
  W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, odbędą się akcje sprzątania Lesznej Górnej i Bażanowic. Organizatorem inicjatyw są m.in.: sołtysi,...
 • Baner

  VII sesja Rady Gminy Goleszów

  23.04
  2019
  Jutro (środa, 24 kwietnia) w sali sesyjnej goleszowskiego urzędu odbędzie się VII sesja Rady Gminy Goleszów. Porządek obrad oraz materiały na...
 • Załadunek odpadów, fot. T. Lenkiewicz

  Wywieźli ponad 30 m³ śmieci

  23.04
  2019
  W minionym tygodniu pracownicy goleszowskiego urzędu wywieźli ponad 30 m³ śmieci znajdujących się w pobliżu budynku komunalnego przy ul....

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT