Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Baner

Pożar budynku w Dzięgielowie

2019-01-02

Około godz. 7.00, w Nowy Rok w Dzięgielowie w budynku przy ul. Zamkowej wybuchł pożar. Przez kilka godzin trwała akcja gaśnicza prowadzona przez strażaków. Co istotne, w zdarzeniu nikt nie ucierpiał.


Dom jest podzielony na dwie części. Jedna część, gdzie wybuchł pożar, doszczętnie spłonęła, zaś druga została częściowo uszkodzona. Mieszkańcy pierwszej połowy domu utracili dorobek całego życia. Drugi lokal mieszkalny był przygotowany do zamieszkania i w chwili zdarzenia nikt w nim nie przebywał – mówią uczestnicy akcji ratowniczej.


Od początku akcji ratunkowej w zdarzeniu uczestniczyła Wójt Gminy Goleszów Sylwia Cieślar, która spotkała się z poszkodowanymi rodzinami i zaproponowała im pomoc. Poszkodowane małżeństwo znalazło schronienie u swojej rodziny.


W dniu dzisiejszym odbyło się spotkanie, w którym uczestniczyli: wójt, przedstawicieli GOPS-u i poszkodowane małżeństwo. W jego wyniku na konto tej rodziny trafi pierwsza transza gminnych pieniędzy, z przeznaczeniem na zabezpieczenie podstawowych funkcji życiowych.


Po zakończeniu trwających obecnie czynności urzędowych, m. in. przedstawicieli służb ratowniczych, Gminnego Ośrodku Pomocy Społecznej w Goleszowie i ubezpieczyciela budynku, przystąpimy do nastepnych działań m. in. umieścimy kontener w którym zostaną umieszczone resztki z pożaru oraz przekażemy kolejne środki finansowe – mówi Sylwia Cieślar.


W dniu pożaru, przez członka rodziny, na www.pomagam.pl została uruchomiona akcja zbierania pieniędzy na rzecz poszkodowanych. Dodatkowo, do końca tygodnia Stowarzyszenie Miłośników Dzięgielowa, przy współpracy z OSP Dzięgielów, rozpocznie akcję zbierania pieniędzy na rzecz potrzebujących. Organizacja nie będzie pobierała żadnych prowizji z tytułu prowadzenia akcji. Zbiórka polegać będzie na wpłacaniu pieniędzy na wyznaczone konto bankowe. O szczegółach powiadomimy w najbliższym czasie.


Zarówno poszkodowani, jak i wójt serdecznie dziękują wszystkim, którzy włączyli się w jakikolwiek sposób w akcję pomocy.


Uwaga!
Poszkodowani bardzo dziękują za już okazaną pomoc materialną i jednocześnie proszą o nie przywożenie kolejnych artykułów codziennego użytku.

 

 


Baner
Baner
Akcja gaśnicza, fot. Fielek
Akcja gaśnicza, fot. Fielek
Akcja gaśnicza, fot. Fielek
Akcja gaśnicza, fot. Fielek
Akcja gaśnicza, fot. Fielek
Akcja gaśnicza, fot. Fielek
Akcja gaśnicza, fot. Fielek
Akcja gaśnicza, fot. Fielek
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
czerwiec 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: czerwiec

2020/06/3
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT