Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Baner

Pomóż Tomaszowi Cichemu

2019-01-29

W 2007 roku Tomasz Cichy uległ nieszczęśliwemu wypadkowi. Od momentu tego przykrego zdarzenia mieszkaniec Goleszowa ma niedowład rąk i nóg. Wcześniej służył ludziom (był policjantem), chciał się rozwijać, ale los pokrzyżował jego plany.


Rehabilitacja to codzienność, choć początki wcale nie były łatwe. Przebywając w szpitalach dużym osiągnięciem było poruszenie powiekami. Jednak po kilku latach intensywnej terapii, pionizacji ciała na specjalnym sprzęcie, masażach i ćwiczeniach Tomasz potrafi utrzymać głowę w pozycji siedzącej. Pasy podtrzymujące sylwetkę pomagają w poruszaniu się na wózku i można wyjechać na spacer. Bliscy czytają mu książki i inne publikacje. Z pomocą przyszła również nowa technologia – audiobooki. Nie jest aż tak źle! – mówi z uśmiechem.


Choć wzrok ma słaby, to z komunikacją nie ma większych problemów. Wcześniej bał się, że nie będzie widział ani mówił. Chociaż jest całkowicie uzależniony od rodziny, znajduje siły, by walczyć o siebie.


Jestem cierpliwy, doceniam ładne rzeczy i piękną pogodę. Mam sporo czasu na przemyślenia. Cała ta sytuacja przewartościowała moje priorytety. Jestem ogromnie wdzięczny swoim rodzicom za troskę - dodaje.


Przyjaciele odwiedzają go w domu, sąsiedzi podziwiają za hart ducha i wolę walki, jednakże z lękiem patrzy w przyszłość. Czy będzie kiedyś mógł sam usiąść, napić się, pójść do kina? Tego nie wiadomo. Ważne jest to, by nadal walczyć i starać się z całych sił, bo tyle już udało się osiągnąć. Nie jest całkowicie przykuty do łóżka, słyszy, widzi i porusza się na elektrycznym wózku inwalidzkim.


Wydaje mi się, że jestem zwykłym człowiekiem. Tak jak każdy z Was mam swoje wady, ograniczenia, pragnienia i marzenia. Dzięki opiece rodziców utrzymuję się w dobrej formie. Dzięki własnemu wysiłkowi i Waszemu wsparciu korzystam z rehabilitacji i powtarzam sobie „dam radę”. Możesz mnie wesprzeć 1%, lub przesłać tę informację dalej. Z góry dziękuję za okazaną pomoc – mówi mieszaniec Goleszowa.


KRS 0000026054 z dopiskiem: Na pomoc i rehabilitację Tomasza Cichego.

 


Baner
Baner
Plakat
Plakat
 

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Dopłata do utylizacji odpadów

  Dopłaty dla rolników na utylizację…

  11.08
  2020
  Rolnicy z terenu Gminy Goleszów mogą skorzystać z dopłat na utylizację odpadów z folii rolniczych, siatki i sznurka do owijania balotów....
 • Powszechny Spis Rolny

  We wrześniu rusza Powszechny Spis…

  10.08
  2020
  Od 1 września do 30 listopada br., z pomocą rachmistrzów oraz internetu rozpocznie się Powszechny Spis Rolny. Wyniki spisu pozwolą...
 • Baner

  Nowe obostrzenia na terenie powiatu…

  07.08
  2020
  Ministerstwo Zdrowia poinformowało, iż w związku ze wzrostem liczby zakażeń spowodowanych wirusem SARS-CoV-2, na terenie 19 powiatów w kraju...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
sierpień 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
          1 2
3 4 5 6 7 8 9
10 11 12 13 14 15 16
17 18 19 20 21 22 23
24 25 26 27 28 29 30
31            

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: sierpień

galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Senior+ Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT