Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

W trakcie meczu

Połowa sezonu za nimi

2018-01-23

W obecnym sezonie sportowym barw LKS „Lesznianka” z Lesznej Górnej bronią trzy 3 drużyny, które rywalizują w śląskich, ligowych rozgrywkach tenisa stołowego. Dwie drużyny rozgrywają mecze w lidze okręgowej, zaś najlepszy zespół walczy w III lidze, a reprezentują go: Dariusz Walarus, Dawid Dziembała, Dominik Dziembała, Grzegorz Libiszewski.


W lidze okręgowej najlepszą pozycję wywalczyła drużyna w składzie: Mateusz Lorc, Robert Bałoń, Marcin Cieślar, Andrzej Siedlaczek oraz Adrian Wiecheć. Zostali oni wiceliderem Śląskiej 1 Grupy Ligi Okręgowej. Na 4 miejscu został sklasyfikowany zespół w składzie: Andrzej Sztwiertnia, Jacek Sztuka, Jacek Balcar, Artur Jahn, Daniel Kuraś.


W rankingach indywidualnych 4 zawodników z naszej gminy znajduje się w pierwszej dziesiątce, na 55 zawodników. Marcin Cieślar jest trzeci, Andrzej Sztwiertnia szósty, Mateusz Lorc siódmy, a Jacek Balcar zajmuje 8 pozycję.


Od dużej liczby osób z naszego środowiska, przyjaciół i wielu innych słyszymy, że przechodzimy - jako klub - drugą młodość, a nasz patron medialny "kochamtenisstolowy.pl podsumował to w swoim artykule - LKS LESZNIANKA LESZNA GÓRNA NA PLUS. To prawda - tak dobrze już dawno nie było.
Chociaż borykamy się z różnymi przeciwnościami losu, nasz klub ciągle się rozrasta. Mamy coraz więcej nowych zawodników, którzy są gotowi, żeby powalczyć z najlepszymi na Śląsku i nie tylko. Jest to też zasługa wielu osób, w szczególności trenera i jednocześnie działacza sportowego prezesa Lesznianki Andrzeja Pustówki. Bez niego nie udałoby się to wszystko, za co bardzo serdecznie mu dziękuję – mówi Mateusz Lorc.

 

Trzeba również podkreślić, że wyniki nie biorą się same. Staramy się przestrzegać cyklu treningowego - trenujemy 2 - 3 razy w tygodniu i jeszcze rozgrywamy mecze ligowe. Poniektórzy zawodnicy startują jeszcze w „Bielskiej Lidze" oraz w turniejach indywidualnych, których naprawdę nie brakuje. Zdarza się nam grać nawet 5, 6 razy w tygodniu. Jest to spory wysiłek, ale satysfakcja też jest większa, gdy popatrzymy na nasze wyniki w tabelach – dodaje Lorc.

Rywalizacja naszych tenisistów jest możliwa dzięki wsparciu instytucji i firm. A są to: Gmina Goleszów, Portal internetowy KOCHAMTENISSTOLOWY.PL – Sławomir Brak, Bank Spółdzielczy w Cieszynie, DIEHL METERING z Bażanowic.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy im kolejnych sukcesów sportowych.
Tomasz Lenkiewicz


Robert Bałoń, Marcin Cieślar, Sławomir Brak, Mateusz Lorc, Andrzej Siedlaczek
Robert Bałoń, Marcin Cieślar, Sławomir Brak, Mateusz Lorc, Andrzej Siedlaczek
W trakcie meczu
W trakcie meczu
W trakcie meczu
W trakcie meczu
Zawodnicy z Lesznianki
Zawodnicy z Lesznianki
  

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Pamiątkowe zdjęcie

  Turniej Tenisa Stołowego

  17.11
  2019
  W sobotę (16.11) odbył się kolejny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Goleszów. Zawodnicy rywalizowali na sali sportowej Szkoły...
 • 45. Rajd Cieszyńskiej Barbórki

  Utrudnienia na drogach Leszna Górna…

  14.11
  2019
  W piątek, 15 listopada na na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym zainaugurowana zostanie 45. edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka. W drugim dniu zawodów,...
 • Występujący na Uroczystej Sesji Samorządów Ziemi Cieszyńskiej

  Laury Ziemi Cieszyńskiej 2019

  13.11
  2019
  W poniedziałek, 11 listopada odbyła się 22. uroczysta Sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej, w trakcie której wręczone zostały...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2019/11/8 2019/11/16 2019/11/23 2019/11/24 2019/11/30
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT