Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

W trakcie meczu

Połowa sezonu za nimi

2018-01-23

W obecnym sezonie sportowym barw LKS „Lesznianka” z Lesznej Górnej bronią trzy 3 drużyny, które rywalizują w śląskich, ligowych rozgrywkach tenisa stołowego. Dwie drużyny rozgrywają mecze w lidze okręgowej, zaś najlepszy zespół walczy w III lidze, a reprezentują go: Dariusz Walarus, Dawid Dziembała, Dominik Dziembała, Grzegorz Libiszewski.


W lidze okręgowej najlepszą pozycję wywalczyła drużyna w składzie: Mateusz Lorc, Robert Bałoń, Marcin Cieślar, Andrzej Siedlaczek oraz Adrian Wiecheć. Zostali oni wiceliderem Śląskiej 1 Grupy Ligi Okręgowej. Na 4 miejscu został sklasyfikowany zespół w składzie: Andrzej Sztwiertnia, Jacek Sztuka, Jacek Balcar, Artur Jahn, Daniel Kuraś.


W rankingach indywidualnych 4 zawodników z naszej gminy znajduje się w pierwszej dziesiątce, na 55 zawodników. Marcin Cieślar jest trzeci, Andrzej Sztwiertnia szósty, Mateusz Lorc siódmy, a Jacek Balcar zajmuje 8 pozycję.


Od dużej liczby osób z naszego środowiska, przyjaciół i wielu innych słyszymy, że przechodzimy - jako klub - drugą młodość, a nasz patron medialny "kochamtenisstolowy.pl podsumował to w swoim artykule - LKS LESZNIANKA LESZNA GÓRNA NA PLUS. To prawda - tak dobrze już dawno nie było.
Chociaż borykamy się z różnymi przeciwnościami losu, nasz klub ciągle się rozrasta. Mamy coraz więcej nowych zawodników, którzy są gotowi, żeby powalczyć z najlepszymi na Śląsku i nie tylko. Jest to też zasługa wielu osób, w szczególności trenera i jednocześnie działacza sportowego prezesa Lesznianki Andrzeja Pustówki. Bez niego nie udałoby się to wszystko, za co bardzo serdecznie mu dziękuję – mówi Mateusz Lorc.

 

Trzeba również podkreślić, że wyniki nie biorą się same. Staramy się przestrzegać cyklu treningowego - trenujemy 2 - 3 razy w tygodniu i jeszcze rozgrywamy mecze ligowe. Poniektórzy zawodnicy startują jeszcze w „Bielskiej Lidze" oraz w turniejach indywidualnych, których naprawdę nie brakuje. Zdarza się nam grać nawet 5, 6 razy w tygodniu. Jest to spory wysiłek, ale satysfakcja też jest większa, gdy popatrzymy na nasze wyniki w tabelach – dodaje Lorc.

Rywalizacja naszych tenisistów jest możliwa dzięki wsparciu instytucji i firm. A są to: Gmina Goleszów, Portal internetowy KOCHAMTENISSTOLOWY.PL – Sławomir Brak, Bank Spółdzielczy w Cieszynie, DIEHL METERING z Bażanowic.

Trzymamy kciuki za naszych zawodników i życzymy im kolejnych sukcesów sportowych.
Tomasz Lenkiewicz


Robert Bałoń, Marcin Cieślar, Sławomir Brak, Mateusz Lorc, Andrzej Siedlaczek
Robert Bałoń, Marcin Cieślar, Sławomir Brak, Mateusz Lorc, Andrzej Siedlaczek
W trakcie meczu
W trakcie meczu
W trakcie meczu
W trakcie meczu
Zawodnicy z Lesznianki
Zawodnicy z Lesznianki
  

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Rywalizacja drwali, fot. Tomasz Lenkiewicz

  Drwale rywalizowali w Wędryni

  23.07
  2019
  W ubiegłą niedzielę (21 lipca) w Wędryni odbył się „Śląski Drwal”. Zmagania polskich i czeskich pracowników leśnych oraz zawody dla...
 • Baner

  Wybrano reprezentanta do Rady Powiatowej…

  23.07
  2019
  15 kwietnia 2019 r. Śląska Izba Rolnicza poinformowała o rozpoczęciu procedury wyborów do organów samorządu rolniczego VI kadencji. Kandydaci...
 • Wójt Sylwia Cieślar składa gratulacje Ilonie Sztwiertni, fot. T. Lenkiewicz

  Sukces Ilony Sztwiertni

  22.07
  2019
  W minionym tygodniu w Ostrawie zakończyły się Mistrzostwa Europy Juniorów i Kadetów w Tenisie Stołowym. W rywalizacji sportowej wzięła...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
lipiec 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30 31        

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: lipiec

2019/07/6 2019/07/7 2019/07/14 2019/07/20 2019/07/21 2019/07/27 2019/07/28
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT