Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Od lewej: przewodniczący rady Karol Lipowczan, mama tenisistki stołowej Ilony Sztwiertni, Przemysław Konecki, Anna Stanieczek, wójt Sylwia Cieślar

Nagrody dla sportowców, fundusz sołecki i nie tylko

2019-03-28

W środę, 27 kwietnia odbyła się VI sesja Rady Gminy Goleszów. Pierwsze, wiosenne obrady były wyjątkowe pod wieloma względami. W pierwszej kolejności Adam Krzywoń - przedstawiciel Towarzystwa Miłośników Goleszowa, zachęcał do zgłaszania mieszkańców naszej gminy do konkursu „Gmina Goleszów w kwiatach i zieleni", który jest organizowany od 2001 r. Od tego momentu wzięło w nim udział ponad 100 właścicieli ogrodów, a nagrody wręczane są podczas Dni Gminy Goleszów.


Następnie wójt Sylwia Cieślar wraz z przewodniczącym rady Karolem Lipowczanem wręczyli nagrody mieszkańcom gminy, którzy w 2018 r. osiągnęli znaczące wyniki sportowe. Wyróżnieni zostali:
- Anna Stanieczek za zdobycie 1 miejsca w LXXXII Mistrzostwach Polski Seniorów w Łucznictwie, w klasyfikacji indywidualnej, oraz 1 miejsca w V Mistrzostwach Polski w FIELD WA, w kategorii łuków bloczkowych;
- Przemysław Konecki za wywalczenie 1 miejsca w XXII Halowych Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie, 1 miejsca w Mistrzostwach Polski Juniorów Młodszych w łucznictwie bloczkowym oraz 1 miejsca w V Mistrzostwach Polski w FIELD WA, w kategorii łuków bloczkowych;
- Ilona Sztwiertnia za dobycie 1 miejsce w Mistrzostwach Polski Kadetów w tenisie stołowym, w grze pojedynczej, oraz 1 miejsca w Mistrzostwach Polski kadetów w tenisie stołowym, w grze drużynowej. W jej imieniu nagrodę odebrała mama Lucyna.


W dalszej kolejności, na wniosek wójta Sylwii Cieślar, powołano nowego skarbnika gminy, podjęto uchwałę związaną z utworzeniem od 2020 roku funduszu sołeckiego oraz przyjęto uchwałę - apel dot. kompleksowej modernizacji i rewitalizacji nieczynnej linii kolejowej nr 190 Bielsko-Biała - Cieszyn, w tym odcinka Goleszów - Cieszyn.


Nadzór nad finansami gminy od wczoraj sprawuje Barbara Madzia. Pani Barbara jest mieszkanką naszej gminy, była skarbnikiem Gminy Goleszów w latach 1998 – 2010. Dobrze zna jej specyfikę, jest osobą doświadczoną, cenioną w ościennych gminach, z ogromną wiedzą. To ona poprowadzi nasz budżet, nasze finanse w dobrą stronę – mówiła wójt Sylwia Cieślar.


Od przyszłego roku 11 miejscowości, znajdujących się na terenie gminy Goleszów, będzie mogło korzystać z funduszu sołeckiego. Mieszkańcy tych wsi zadecydują na co będą wydatkowe środki w ich sołectwach.


Przywrócenie kolejowego ruchu pasażerskiego na linii Goleszów – Cieszyn ma istotne znaczenie dla mieszkańców całej gminy, między innymi ze względu na dostępność komunikacyjną do Cieszyna, Skoczowa i Bielska-Białej. Duże znaczenia ma również fakt, że na terenie gminy w ostatnich latach powstało wiele dużych zakładów pracy, zatrudniających setki ludzi, a usytuowanych w bezpośrednim sąsiedztwie tej linii kolejowej. Przywrócenie ruchu kolejowego na tym odcinku ponownie pozwoli mieszkańcom Goleszowa, Bażanowic, Godziszowa, Kozakowic Dolnych i Górnych oraz Dzięgielowa do skorzystania z połączeń kolejowych. Apel został wystosowany do władz państwowych, samorządowych, parlamentarzystów oraz Zarządu PKP PLK S.A.


VI sesja Rady Gminy, fot. K. Grzybek
VI sesja Rady Gminy, fot. K. Grzybek
Wójt Sylwia Cieślar wręcza dyplom Annie Stanieczek
Wójt Sylwia Cieślar wręcza dyplom Annie Stanieczek
Wystąpienie Adam Krzywonia
Wystąpienie Adam Krzywonia
Od lewej: przewodniczący rady Karol Lipowczan, mama tenisistki stołowej Ilony Sztwiertni, Przemysław Konecki, Anna Stanieczek, wójt Sylwia Cieślar
Od lewej: przewodniczący rady Karol Lipowczan, mama tenisistki stołowej Ilony Sztwiertni, Przemysław Konecki, Anna Stanieczek, wójt Sylwia Cieślar
Skarbnik Barbara Madzia
Skarbnik Barbara Madzia
Od lewej: przewodniczący rady Karol Lipowczan, mama tenisistki stołowej Ilony Sztwiertni, Przemysław Konecki, Anna Stanieczek, wójt Sylwia Cieślar
Od lewej: przewodniczący rady Karol Lipowczan, mama tenisistki stołowej Ilony Sztwiertni, Przemysław Konecki, Anna Stanieczek, wójt Sylwia Cieślar

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Pamiątkowe zdjęcie

  Turniej Tenisa Stołowego

  17.11
  2019
  W sobotę (16.11) odbył się kolejny Turniej Tenisa Stołowego o Puchar Wójta Gminy Goleszów. Zawodnicy rywalizowali na sali sportowej Szkoły...
 • 45. Rajd Cieszyńskiej Barbórki

  Utrudnienia na drogach Leszna Górna…

  14.11
  2019
  W piątek, 15 listopada na na cieszyńskim Wzgórzu Zamkowym zainaugurowana zostanie 45. edycja Rajdu Cieszyńska Barbórka. W drugim dniu zawodów,...
 • Występujący na Uroczystej Sesji Samorządów Ziemi Cieszyńskiej

  Laury Ziemi Cieszyńskiej 2019

  13.11
  2019
  W poniedziałek, 11 listopada odbyła się 22. uroczysta Sesja Rad Samorządów Ziemi Cieszyńskiej, w trakcie której wręczone zostały...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
listopad 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
        1 2 3
4 5 6 7 8 9 10
11 12 13 14 15 16 17
18 19 20 21 22 23 24
25 26 27 28 29 30  

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: listopad

2019/11/8 2019/11/16 2019/11/23 2019/11/24 2019/11/30
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT