Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

Kolarze na trasie, fot. z archiwum Legierski Projekt

Już wkrótce do Goleszowa zawitają Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport

2019-09-06

W sobotę, 14 września br. gmina Goleszów wraz z gminą Dębowiec i Skoczów będą gościły uczestników Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport. Zawody mające na celu popularyzację kolarstwa szosowego i turystyki kolarskiej wśród kolarzy amatorów oraz promocję aktywnego wypoczynku, zdrowego stylu życia i rekreacji to także świetna okazja do promocji tras i atrakcyjnych terenów zlokalizowanych na terenie gmin Goleszów, Dębowiec i Skoczów.

 

- Organizacja zawodów w Goleszowie to ogromne wyróżnienie dla naszej gminy, a także szansa na jej promocję w mediach oraz wśród uczestników. Decyzja o organizacji zawodów poprzedzona była wieloma spotkaniami oraz analizami. Musieliśmy sprawdzić możliwości techniczne organizacji tego typu zawodów, a także spełnić szereg wymagań. Organizatorzy sprawdzili każdy odcinek trasy, wskazując na możliwe zagrożenia. Ostatecznie udało się nam spełnić wszystkie wymagania stawiane zawodom w kolarstwie szosowym, które w połączeniu z ogromnymi walorami krajobrazowymi pozwolą nam na organizację zawodów. Dzięki nim już wkrótce do Goleszowa zawitają miłośnicy kolarstwa górskiego z całego kraju – wyjaśnia Sylwia Cieślar, wójt Gminy Goleszów.

Zawody przebiegać będą drogami publicznymi, a zatem w trakcie przejazdu zawodników występować będą ograniczenia w ruchu samochodów.

- Zwracam się do wszystkich mieszkańców gminy Goleszów z prośbą o wyrozumiałość w trakcie przeprowadzania zawodów. O wszystkich utrudnieniach będziemy informować w momencie ostatecznego zamknięcia harmonogramu przejazdu – dodaje wójt Gminy Goleszów, która jednocześnie zachęca mieszkańców gminy do czynnego udziału w zawodach. Mieszkańcy gminy Goleszów są bowiem zwolnieni z opłaty startowej, która do 10 września wynosi 60 zł, a do 14 września 120 zł. Rejestracja zawodników odbywa się poprzez stronę internetową www.pomiaryczasu.pl.

- Wyścig zostanie przeprowadzony zgodnie z przepisami PZKol na trasie składającej się z odcinka dojazdowego, rundy pokonywanej kilka razy (w zależności od kategorii wiekowej) oraz odcinka dojazdowego do mety, usytuowanej na górze Chełm. Na trasę składa się odcinek honorowy długości 5 km przebiegający od startu w centrum Goleszowa w kierunku Kisielowa. Następnie zawodnicy wjeżdżają na pętlę długości 20 km. Pętla pokonywana jest kilka razy w zależności od danej kategorii. Projekt trasy znajduje się na stronie internetowej www.roadmaraton.pl, a ostateczny jej przebieg podany zostanie niezwłocznie po uzyskaniu wszystkich niezbędnych opinii i pozytywnej decyzji – wyjaśnia Wiesław Legierski, organizator zawodów.

Start zawodów odbędzie się na ul. Szkolnej w centrum Goleszowa. Biuro zawodów zlokalizowane będzie na parkingu przed Urzędem Gminy i zacznie pracę już w piątek, 13 września w godzinach od 18:00 do 21:00. Po zamknięciu biura odbędzie się odprawa techniczna. W dniu zawodów, tj. 14 września biuro zawodów czynne będzie w godz. od 8:00 do 10:00. Start zawodników zaplanowany został na godz. 11:00, a zakończenie na godz. 17:00. O godz. 18:00 odbędzie się ceremonia dekoracji i wręczenie nagród. Zawody zakończą się o godz. 19:00.

Na terenie gminy Goleszów oraz gmin ościennych trasa Górskich Mistrzostw Polski w Kolarstwie Szosowym Masters i Cyklosport przebiegać będzie następującymi ulicami:
- Kisielów – ul. Główna;
- Międzyświeć – ul. Goleszowska, ul. Bielska;
- Iskrzyczyn – ul. Bielska, ul. Tarnawa, ul. Golina;
- Simoradz – ul. Myśliwska, ul. Główna;
- Dębowiec – ul. Skoczowska, ul. Cieszyńska;
- Kostkowice – ul. Dębowiecka, ul. Dworska, ul. Osiedlowa;
- Łączka – ul. Widokowa, ul. Cesarska;
- Ogrodzona – ul. Centralna;
- Kisielów – ul. Wiejska.

W związku z trwającym wyścigiem, w godz. 10.00-17.00, nastąpią utrudnienia w ruchu pieszych i pojazdów na w/w odcinkach dróg.

Górskie Mistrzostwa Polski w Kolarstwie Szosowym pozwolą na wyłonienie Mistrzów Polski w kategoriach Masters i Cyklosport. Górskie Mistrzostwa Polski w kolarstwie szosowym Masters i Cyklosport rozgrywane są w oparciu o przepisy PZKOL Komisji Masters i nie są zaliczane do klasyfikacji generalnej Road Maraton.

Organizatorem zawodów jest Legierski Projects, a współorganizatorami Gmina Goleszów, Komisja Masters i Cyklosport oraz Stowarzyszenie Wspierania Inicjatyw Rowerowych Cyclo Partner. Patronat honorowy nad zawodami objęty został przez wójta Gminy Goleszów – Sylwię Cieślar oraz wójta Gminy Dębowiec – Tomasza Brannego. W sprawnej organizacji zawodów organizatorów wspierają: Wydział Ruchu Drogowego Komendy Powiatowej w Cieszynie, Ochotnicze Straże Pożarne z gminy Goleszów i Dębowiec, a także Państwowa Straż Pożarna.
Patronat medialny objęli: gazetacodzienna.pl, Radio CCM i Głos Ziemi Cieszyńskiej


Kolarze na trasie, fot. z archiwum Legierski Projekt
Kolarze na trasie, fot. z archiwum Legierski Projekt
Kod QR z przekierowaniem do mapy rajdu
Kod QR z przekierowaniem do mapy rajdu
Plakat utrudnieni w ruchu
Plakat utrudnieni w ruchu

Dodał Tomasz Lenkiewicz
 

Pozostałe aktualności:

 • Spotkanie seniorów w Puńcowie

  Spotkanie seniorów w Puńcowie

  27.01
  2020
  W sobotę, 25 stycznia w strażnicy Ochotniczej Straży Pożarnej w Puńcowie, miało miejsce coroczne spotkanie seniorów. W imieniu wszystkich...
 • fot. www.aktywniobywatele.org.pl

  Rusza nabór wniosków dla organizacji…

  26.01
  2020
  W najbliższych dniach rozpoczną się nabory wniosków dla organizacji pozarządowych, do udziału w których zachęcamy organizacje działające na...
 • Izba Pamięci w Goleszowie

  W Goleszowie upamiętniono 75. rocznicę…

  24.01
  2020
  W środę i czwartek, 22 i 23 stycznia ponad 70 osób skorzystało z zaproszenia do odwiedzenia Izby Oświęcimskiej znajdującej się w Gminnym...

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
styczeń 2020
PN WT ŚR CZ PT SB ND
    1 2 3 4 5
6 7 8 9 10 11 12
13 14 15 16 17 18 19
20 21 22 23 24 25 26
27 28 29 30 31    

Lista dni w które odbywają się imprezy w miesiącu: styczeń

2020/01/4 2020/01/6 2020/01/19 2020/01/22 2020/01/23 2020/01/25 2020/01/26
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT