Gmina Goleszów - oficjalna strona

Urząd Gminy Goleszów
ul. 1 Maja 5, 43-440 Goleszów
tel. +48 33 479 05 10 do 13
fax. +48 33 479 05 16
e - mail: urzad@goleszow.pl
 
AKTUALNOŚCI

IV Sesja Rady Gminy Goleszów

IV sesja Rady Gminy Goleszów

2019-01-31

W środę 30 stycznia 2019 r. o godzinie 15.00 rozpoczęła się IV sesja Rady Gminy Goleszów VIII kadencji. W jej trakcie obradowano m.in. nad zbliżającymi się wyborami sołtysów i rad sołeckich czy dofinansowaniem kosztów wymiany źródeł ciepła. Sesja była transmitowana na żywo w Internecie, a nagranie jest dostępne dla wszystkich zainteresowanych.

 

Na początku wszystkich uczestników obrad przywitał Przewodniczący Rady Gminy Goleszów Karol Lipowczan. Na sesji oprócz radnych obecni byli m.in Wójt Gminy Goleszów - Sylwia Cieślar, Zastępca Wójta Gminy - Rafał Glajcar, sołtysi, dyrektorzy i kierownicy jednostek organizacyjnych gminy oraz reprezentanci samorządu powiatu cieszyńskiego w osobach członka zarządu Stanisława Maliny oraz radnego powiatowego Jerzego Sikory.  Później, w nawiązaniu do niedawnych wydarzeń, które miały miejsce w trakcie ostatniego finału Wielkiej Orkiestry Świątecznej Pomocy w Gdańsku, uczczono minutą ciszy pamięć tragicznie zmarłego Prezydenta Gdańska śp. Pawła Adamowicza.

 

Nim przystąpiono do prac nad uchwałami, kilka słów o planowanych pracach powiatu wygłosili reprezentanci powiatu. Zadeklarowali oni również chęć współpracy oraz wsparcie w realizacji prac zakładanych w Gminie Goleszów. Po wystąpieniach gości Radni Gminy Goleszów przystąpili do prac nad aktami prawnymi. Głosowania przebiegały bardzo sprawnie dzięki wprowadzeniu elektronicznego systemu głosowań imiennych.  

 

Warto zaznaczyć, że została przyjęta uchwała w sprawie udzielenia dotacji celowej na dofinansowanie kosztów wymiany źródeł ciepła w budynkach mieszkalnych na terenie Gminy Goleszów. Mieszkańcy planujący wymienić piece na ekologiczne, zgodnie z przyjętymi zasadami będą mogli ubiegać się dofinansowania  w wysokości 50% poniesionych nakładów finansowych na wymianę źródła ciepła, jednak nie więcej niż 4 000,00 zł (o 1000 zł więcej niż wcześniej). Wprowadzono również zasadę, że inwestorzy,  którzy  nie otrzymali  dotacji  w danym  naborze  z uwagi  na  wyczerpanie środków  finansowych, nie zostaną zobowiązani  do  ponownego składania  wniosków, gdyż  będą one  rozpatrywane  w kolejnym  naborze, przy uwzględnieniu kolejności ich wpływu.

 

Przyjęto również uchwały dot. zawarcia umów najmu, w sprawie ustanowienia programu osłonowego „Pomoc dla mieszkańców Gminy Goleszów w zakresie dożywiania na lata 2019-2023”, zarządzenia wyborów sołtysów i rad sołeckich na kadencję 2019-2023. Zmieniono również skład Komisji Skarg, Wniosków i Petycji, do której aktualnie należą radni Andrzej Maciejczek, Ryszard Florczykiewicz, Krzysztof Pońc oraz radne Magdalena Samosiuk i Renata Hanus, która zajęła miejsce Elżbiety Duraj.

 

Sesja przebiegła sprawnie i zgodnie z założonym porządkiem. Po zrealizowaniu jej programu przewodniczący rady gminy, podziękował wszystkim za udział i zamknął czwarte obrady w obecnej kadencji.

 

 KG

 


IV Sesja Rady Gminy Goleszów
IV Sesja Rady Gminy Goleszów
Wyświetlanie wyników głosowań
Wyświetlanie wyników głosowań
Wystąpienie członka zarządu powiatu cieszyńskiego Stanisława Maliny
Wystąpienie członka zarządu powiatu cieszyńskiego Stanisława Maliny
IV Sesja Rady Gminy Goleszów
IV Sesja Rady Gminy Goleszów
  

Dodał Krystian Grzybek
 

Pozostałe aktualności:

 • Baner

  Będą sprzątać Leszną Górną i…

  23.04
  2019
  W najbliższą sobotę, 27 kwietnia, odbędą się akcje sprzątania Lesznej Górnej i Bażanowic. Organizatorem inicjatyw są m.in.: sołtysi,...
 • Baner

  VII sesja Rady Gminy Goleszów

  23.04
  2019
  Jutro (środa, 24 kwietnia) w sali sesyjnej goleszowskiego urzędu odbędzie się VII sesja Rady Gminy Goleszów. Porządek obrad oraz materiały na...
 • Załadunek odpadów, fot. T. Lenkiewicz

  Wywieźli ponad 30 m³ śmieci

  23.04
  2019
  W minionym tygodniu pracownicy goleszowskiego urzędu wywieźli ponad 30 m³ śmieci znajdujących się w pobliżu budynku komunalnego przy ul....

Wszystkie aktualności

Kalendarz imprez

Przejdź do wersji tekstowej kalendarium imprez
kwiecień 2019
PN WT ŚR CZ PT SB ND
1 2 3 4 5 6 7
8 9 10 11 12 13 14
15 16 17 18 19 20 21
22 23 24 25 26 27 28
29 30          
galeriagaleria zdjęć
panorama Ostrzeżenia meteorologiczne Zapisz się do newslettera Zapisz się do newslettera Goleszów E-mapa
Biuletyn Informacji Publicznej Gminy Goleszów - strona otworzy sie na nowej karcie
Gospodarka odpadami
Elektorniczna skrzynka podawcza -strona otworzy sie na nowej karcie
Jak załatwić sprawę w urzedzie - Zostanie otwarta nowa karta z przekierowanie na biuletyn informacji publiczne
Konsultacje społeczne
Akty Prawa Miejskiego - strona zostanie otwarta na nowej karcie
panorama panorama Gminny Ośrodek Pomocy Społecznej - strona otworzy się w nowej karcie panorama panorama Oświata w Gmienie Goleszów
Realizacja: Agencja Marketingu Internetowego Optimal IT